Як перевіряються недостовірні медичні записи в ЕСОЗ? Пояснення НСЗУ
Лікарні вносять всі дані про будь-які консультації, процедури, діагностику, е-рецепти та направлення лікарів до системи за допомогою медичних інформаційних систем (МІС), які підключені до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) https://cutt.ly/s6vYoDK.
Відмічається, що доступ до даних пацієнта має лише сімейний лікар, з яким укладена декларація. А також лікуючий лікар, який бачить лише записи, які стосуються проведеного ним же лікування. Вносити дані можуть лікарі, які зареєстровані в ЕСОЗ. Усі внесені дані лікар підтверджує своїм електронним підписом, а отже – несе відповідальність за їх повноту, актуальність та достовірність.
Однак у процесі роботи лікарів із системою дані про візити можуть з’явитися як помилково, так і через зловживання зі сторони лікарів. Є випадки, коли лікар вносить дані в ЕСОЗ пізніше, ніж пацієнту надавалась послуга через що також можуть виникати непорозуміння.
НСЗУ аналізує кожен запис та завдяки різним алгоритмам моніторингу, зокрема автоматичному, виявляє невідповідності та порушення між діагнозами та процедурами.
А також розглядає звернення пацієнтів щодо недостовірних даних в ЕСОЗ.
Якщо ви помітили у своєму пацієнтському кабінеті в МІС інформацію про візити, яких не було, необхідно звернутися:
- До медзакладу, де вказаний недостовірний візит. Головний лікар зобовʼязаний зʼясувати, з яких причин такий запис було внесено та забезпечити його позначення у системі як “помилковий”
- До технічної підтримки застосунку, який ви використовуєте – представники МІС також сконтактують із закладом для отримання розʼяснень та коригування даних в ЕСОЗ.
- До Національної служби здоровʼя України з офіційною скаргою через форму у розділі “Громадянам” на сайті НСЗУ (https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam) або за телефоном 16-77.
У разі підтвердження порушень, НСЗУ може зменшити суму оплат згідно з вимогами договору та переглянути його. Також у випадку виявлення порушень Національна служба здоров’я України може передавати інформацію до правоохоронних органів.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- Особливості лікування пацієнтів із туберкульозом у сімейного лікаря
- МОЗ нагадало перелік безоплатних обстежень у лікаря «первинки»
- Фейкові записи у Helsi: як держава могла втрачати гроші роками?
- Особливості отримання “Доступних ліків” для рідних в аптеці
- Які медичні заклади будуть відновлюватися в першу чергу? Коментарі очільника МОЗ