Чи потрібно платити за анестезію при колоноскопії? Пояснення НСЗУ
Колоноскопія — це інструментальне обстеження товстого кишківника, яке дозволяє оглянути його внутрішні стінки, взяти матеріал для дослідження й провести деякі маніпуляції. Таке дослідження дозволяє виявляти онкологічні захворювання кишківника на ранніх стадіях, тому входить у перелік пріоритетних у Програмі медичних гарантій.
Відмічається, що після 40 років люди потрапляють у групу ризику щодо розвитку колоректального раку. Тому їм, за певних скарг чи сімейному анамнезі, лікар може призначити колоноскопію. Щоб пройти цю діагностику безоплатно, треба мати направлення від сімейного лікаря чи вузького спеціаліста. Пацієнти віком 40+ років з направленням від лікаря можуть пройти дослідження безоплатно в медичних закладах, які мають договори з НСЗУ за пакетом “Колоноскопія”.
Таких лікарень понад 500 по різних регіонах країни. Побачити ці медичні заклади можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Потрібно перейти на карту надавачів медичної допомоги й набрати “колоноскопія” у фільтрі “Група послуг”. Або ж зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор допоможе знайти найближчий заклад.
Якщо лікар вважає, що пацієнт або пацієнтка потребує проходження колоноскопії до досягнення зазначеного віку, він видасть направлення на обстеження. З направленням лікаря зробити колоноскопію безоплатно можна в медичних закладах, які надають послуги за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Але потрібно спочатку дізнатись, чи є у такій лікарні відповідне ендоскопічне обладнання.
У медичну послугу, яку покриває Програма медичних гарантій, входить:
- консультація лікаря, який проводить колоноскопію, перед дослідженням;
- консультація анестезіолога перед анестезією з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів щодо гарантування безпеки пацієнта/пацієнтки;
- діагностична колоноскопія для візуального огляду прямої кишки, товстої кишки й термінального відділу тонкої кишки без або з проведенням ендоскопічних маніпуляцій;
- місцева або загальна анестезія;
- взяття біологічного матеріалу за необхідності для гістологічного дослідження;
- діагностика колоректальних утворень;
- оформлення висновку та протоколу ендоскопічного втручання та запис результатів на цифровий носій пацієнтів за бажанням;
- направлення на інші рівні медичної допомоги за результатами обстеження.
- Зробити колоноскопію можливо безоплатно й у приватній клініці. Але за умови якщо приватний центр чи лікар-ФОП уклав договір з Національною службою здоров’я за пакетом “Колоноскопія”.
Загалом таких приватних закладів - 40. Найбільше, дев’ять, на Дніпропетровщині, шість - на Хмельниччині.
Знайти ці заклади можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Для цього потрібно у фільтрі “Форма власності” вибрати приватна (без ФОП) та лікар-ФОП.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- Як має відбуватися механізм співоплати за медпослуги в післявоєнній Україні?
- НСЗУ затвердила антикорупційну програму на 2023-2025 роки
- Чи лікується безпліддя за державний кошт?
- НСЗУ: особливості отримання стоматологічної допомоги безоплатно
- Чи продовжать свою роботу медзаклади, які не увійдуть до спроможної мережі лікарень?