МОЗ та НСЗУ розпочали роботу над Програмою медичних гарантій на 2024 рік: деталі

За словами першого заступника міністра охорони здоровʼя Олександра Комаріди, у війну, коли основні видатки державного бюджету акцентовані на оборону, кожна лікарня вже зараз має більш якісно планувати свій бюджет. Зокрема, надходження за пакетами Програми медичних гарантій повинні й надалі покривати фонд заробітної плати, закупівлю ліків та харчування. Окрім того, лікарня має залишати кошти на свій розвиток.
«З початку повномасштабної війни посилення фінансової стійкості кожного медичного закладу залишається одним з пріоритетів нашої роботи спільно з НСЗУ та міжнародними партнерами. Тому зараз ми активно працюємо над тим, щоб на 2024 рік створити Програму медичних гарантій, яка дозволить кожному медичному закладу, навіть у разі зменшення фінансування, залишатися фінансово спроможним, а пацієнтам – і надалі отримувати якісні та безоплатні медичні послуги», – зазначив Олександр Комаріда.
Зокрема, в найближчий рік МОЗ з партнерами планує запровадити комплексний моніторинг послуг, які надаються пацієнтам за Програмою медичних гарантій. А також буде проведено ряд навчальних програм для керівників медичних закладів щодо покращення управління фінансами в системі охорони здоровʼя.
«Мета змін в системі охорони здоров‘я - створення єдиного медичного простору для пацієнта. У 2023 договір з НСЗУ підписав Національний інститут раку. Він стає частиною цього єдиного простору. І процес триватиме. Саме в такому ракурсі ми почали роботу над програмою медичних гарантій на 2024. На рік, який має стати роком відновлення країни та її людського потенціалу. І програма медичних гарантій працюватиме на це», - розповіла Наталія Гусак, голова Національної служби здоровʼя України.
Програма медичних гарантій на 2024 рік розроблятиметься з урахуванням викликів, які продиктовані війною, та враховуватиме зміни, які будуть запроваджені в рамках наступного (інфраструктурного) етапу медичної реформи.
Новые статьи:
- До України надійшла велика партія вакцин для захисту дітей від п’яти небезпечних хвороб
- В Україні планують створити центр підготовки фахівців з ментального здоров’я для військових
- Віктор Ляшко залишається міністром охорони здоров’я: ставка на стабільність у час війни
- Майбутні медики готуватимуться до служби: військова підготовка стане обов’язковою
- МОЗ оновило стандарт лікування опіоїдної залежності: більше цифрових рішень і підтримки
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: оновлення стандартів медичної допомоги при туберкульозі
- Очільник МОЗ назвав основні критерії якими мають бути забезпечені пацієнти
- Нові пріоритетні напрями у роботі з благодійною організацією «Лікарі без кордонів»: деталі
- МОЗ: ретельний моніторинг використання закупленого за кошти держбюджету медобладнання
- Ляшко закликав медиків лікувати пацієнтів згідно з сучасними протоколами: деталі