Чи можуть лікарні Національної академії медичних наук долучитися до Програми медгарантій?

«Навіть у війну ми продовжуємо працювати над розширенням переліку медичних закладів, в яких держава гарантує пацієнтам кваліфіковану та безоплатну медичну допомогу. Сьогодні Національна академія наук має у своєму складі ряд надпотужних закладів. Долучивши їх до Програми медичних гарантій, ми надамо пацієнтам доступ не просто до кваліфікованої медичної допомоги, а й до інноваційних методів лікування та сучасного обладнання, альтернативи яким немає в Україні», — зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час засідання робочої групи.
За його словами, у 2023 році буде проведена підготовча робота щодо контрактування медзакладів НАМН із Нацслужбою здоров‘я. Очікується, що вже з 2024 року частина лікарень Національної академії медичних наук зможуть стати повноцінними учасниками Програми медичних гарантій та надавали пацієнтам якісні та безоплатні медичні послуги.
Створення єдиного медичного простору є одним з ключових завдань реформи охорони здоров'я. Тому наразі Міністерство активно працює над розширенням переліку медичних закладів, які контрактуватимуться із Національною службою здоров'я. Це дозволить більшій кількості пацієнтів надати якісне лікування, яке покривається коштом держави.
Відзначається, що напередодні МОЗ повідомляло, що Національний інститут раку був реорганізований у державне некомерційне підприємство, і відповідно заклад отримав право укладати договори за Програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.
Новые статьи:
- До України надійшла велика партія вакцин для захисту дітей від п’яти небезпечних хвороб
- В Україні планують створити центр підготовки фахівців з ментального здоров’я для військових
- Віктор Ляшко залишається міністром охорони здоров’я: ставка на стабільність у час війни
- Майбутні медики готуватимуться до служби: військова підготовка стане обов’язковою
- МОЗ оновило стандарт лікування опіоїдної залежності: більше цифрових рішень і підтримки