Хірургія одного дня: особливості проведення нескладних операцій за ПМГ
В умовах війни Програма медичних гарантій (ПМГ-2022) продовжує працювати та гарантує українцям надання безоплатних медичних послуг, які оплачуються лікарням з державного бюджету.
У 2022 році у Програмі медичних гарантій з’явився пакет «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня».
Поява цього пакету створила для пацієнтів можливість не лягати в лікарню на довгий час, якщо оперативне втручання можна провести в стаціонарі за один день (проте воно є неможливим в амбулаторних умовах).
До таких втручань належать, наприклад, операції на очах (сітківці, рогівці, склері, виправлення косоокості, лікування глаукоми, катаракти тощо); операції на носі, вусі, роті, горлі; щелепно-лицеві хірургічні операції; діагностичні процедури на кістках і суглобах, включаючи біопсію; операції на щитоподібній залозі; комплексна ендоскопія та інші – цей перелік не є вичерпним.
Під час проведення таких операцій пацієнта оформлюють у стаціонар, але він проводить на лікарняному ліжку до 24 годин, тобто вже у день проведення операції чи на наступний день він може повернутися додому.
Проте відмічається, що оскільки у більшості випадків операції потребують загальної анестезії і мають більший ризик ускладнень, ніж амбулаторні втручання, іноді може виникати потреба залишити пацієнта в стаціонарі на довший термін. Тоді його госпіталізують до стаціонару на потрібний строк. Для цього окреме направлення чи якісь інші додаткові дії з боку пацієнта не потрібні.
Медична послуга включає:
- огляд лікаря-анестезіолога і сама анестезія під час діагностичних, лікувальних процедур і безпосередньо хірургічного втручання;
- необхідні лабораторні дослідження, аналізи крові;
- електрокардіографія, рентген, ультразвукові дослідження тощо;
- гістологічне або цитологічне дослідження (у разі підозри на новоутворення);
- післяопераційний догляд і знеболення за потреби, рекомендації з відновлення;
- ліки та медвироби з Нацпереліку та закуплені коштами різних програм.
З повним переліком послуг можна ознайомитись на сайті НСЗУ (пункт 1, файл «Специфікація») за посиланням https://bit.ly/3JgmmbW
Послугу можна отримати безоплатно:
- за направленням сімейного або лікуючого лікаря;
- у разі переведення з іншого закладу чи підрозділу;
- у разі доставлення бригадою екстреної допомоги;
- за самозвернення в невідкладному стані.
Нагадується, з міркувань безпеки, дашборди НСЗУ тимчасово закриті, тому знайти лікарню, яка проводить операції одного дня, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ – 16-77.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- Оновлення закону “Про лікарські засоби”: коментарі очільника МОЗ
- НСЗУ: особливості отримання направлення
- Програма медичних гарантій: зміни у лікуванні пацієнтів із нирковою недостатністю методом діалізу в амбулаторних умовах
- Які лікарські засоби почнуть відпускати за е-рецептом в аптеках з листопада?
- Як захищені персональні та медичні дані пацієнтів в ЕСОЗ?