Скільки внутрішньо переміщених медиків працевлаштувалися в інші медзаклади? Деталі
В умовах військової агресії рф проти України чимало медиків вимушені покинути свої заклади охорони здоров’я. Проте велика кількість переміщених медичних працівників працевлаштовуються в інших регіонах та продовжують надавати медичну допомогу українцям.
На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медзакладі вже скористалися 2 179 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них: 1 267 лікарів, 649 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів), 263 технічні працівники.
Найбільше працевлаштованих лікарів, які приїхали з інших місцевостей, зараз у Львівській області – 272 особи, на Полтавщині – 98 осіб, а також на Черкащині – 90 осіб. Медичних сестер/братів, фельдшерів, акушерок найбільше працевлаштовано на Дніпропетровщині – 127 осіб та на Полтавщині – 117 осіб.
Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.
Зокрема, мова йде про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».
Облік робочого часу переміщеного медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його працевлаштовано. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого медик отримує заробітну плату. За наявності вакансій працевлаштування медичних працівників із числа внутрішньо переміщених осіб може здійснюватися й за сумісництвом.
МОЗ відзначає, що приймаються всі заходи, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги та отримувати за це гідну оплату праці навіть у таких складних умовах, як війна.
Новые статьи:
- Які аналізи в Україні можна здати безоплатно у 2025 році?
- МОЗ: профільний комітет погодився зі зниженням цін на ліки
- Держлікслужба отримала нові моніторингові функції через відновлення перевірок: деталі
- НСЗУ: як у 2025 році оплачуються амбулаторні послуги?
- На який термін можуть продовжити проходження ВЛК обмежено придатними?
Также интересно посмотреть:
- Як безоплатно діагностувати ВІЛ за програмою медичних гарантій?
- Як зробити мамографію безоплатно? Пояснення НСЗУ
- Вагітним, що виїхали за кордон можливо відкрити лікарняний дистанційно: деталі
- МОЗ: додаткові виплати лікарням, в яких працюють лікарі-інтерни
- МОЗ: зміна дати складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту та іспиту «Крок»