Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Які вакцини проти COVID-19 обрати вагітним? Пояснення МОЗ

Які вакцини проти COVID-19 обрати вагітним? Пояснення МОЗУ Міністерстві охорони здоров’я пояснили, які вакцини від COVID-19 обрати вагітним.

При виборі вакцин для щеплення вагітних, варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК. В Україні це Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
 
Як зауважили у МОЗ, вагітні жінки мають вищий ризик ускладнень від COVID-19 у порівнянні з невагітними. Так вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень.
 
За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), вагітні жінки із симптоматичним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби. COVID під час вагітності також пов’язаний із підвищеною ймовірністю передчасних пологів (народження дитини раніше 37-го тижня) і госпіталізації новонародженого у палату інтенсивної терапії.
 
У МОЗ запевняють, що вакцинація під час вагітності на будь-якому терміні не має негативного впливу на плід чи на майбутню матір та не несе ризику зараження, адже жодна з вакцин не містить живий вірус.
 
"Користь вакцинації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики. Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19. При виборі вакцин для щеплення вагітних, варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – в Україні це Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Мільйони майбутніх матерів у всьому світі щеплені від ковіду вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech без жодних негативних наслідків для них або дитини", - стверджують у міністерстві.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм