Законопроєкт, що збільшить мінімальну зарплату медпрацівників: подробиці
Міністерство охорони здоров’я України підготувало проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”. Документ передбачає встановлення мінімальної зарплати для медичних працівників з прив’язкою до прожиткового мінімуму.
Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Очільник МОЗ наголосив, що 15 грудня був ухвалений Державний бюджет на 2021 рік. Однак пропозиції, які Міністерство надавало (виходячи з розрахунків реальних тарифів за надання медичної допомоги) як під час формування держбюджету, так і під час його ухвалення, враховані не були. Відтак, видатків вкрай недостатньо для безперебійного функціонування медичної системи.
“Проте я як міністр охорони здоров’я не планую здаватися. Я продовжуватиму відстоювати інтереси пацієнтів та медичних працівників та шукатиму шляхи дофінансування галузі. Тому МОЗ підготувало законопроєкт, в якому мінімальна заробітна плата медичних працівників прив’язується до прожиткового мінімуму. Зараз цей документ направлено на розгляд уряду”, — заявив очільник МОЗ.
Максим Степанов зазначив, що відповідні принципи формування заробітної плати вже застосовуються для працівників органів прокуратури України. Вони дозволяють повністю гарантувати належний рівень оплати праці.
“Ця практика існує в нашій країні. Наприклад, в Законі України “Про прокуратуру” чітко визначено, яку мінімальну зарплату має отримувати працівник прокуратури, вона прив’язана до прожиткового мінімуму. Ми взяли на озброєння цей принцип і пропонуємо, щоб мінімальна заробітна плата лікаря становила, наприклад, 10 прожиткових мінімумів. Ініціюємо, щоб відповідну пропорцію було впроваджено і для середнього та молодшого медичного персоналу”, — зазначив очільник МОЗ.
МОЗ планує досягти рівня заробітної плати медичних працівників, який починатиметься з 23 тис. грн — для лікарів, з 17 тис. грн — для середнього медичного персоналу та з 12 тис. грн — для молодшого медперсоналу. Відповідний запит Міністерство охорони здоров'я подавало до проєкту Державного бюджету на 2021 рік.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Перевірка держзакупівлі ліків за 2020 рік: подробиці
- Загроза для медичної системи: Степанов
- Лікування пацієнтів з ВІЛ-інфекцією у 2021 році: Програма медичних гарантій
- Які вимоги стануть обов'язковими для медичних закладів при укладанні договорів із НСЗУ з 1 січня 2021 року?
- Розширення кола людей, яких тестуватимуть на коронавірус: подробиці