Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Лікування пацієнтів з ВІЛ-інфекцією у 2021 році: Програма медичних гарантій

Лікування пацієнтів з ВІЛ-інфекцією у 2021 році: Програма медичних гарантійСімейні лікарі розширять коло фахівців, які можуть виконувати всі необхідні заходи, пов’язані з виявленням та супроводом осіб з ВІЛ-інфекцією.
Відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом "Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ-інфекцію)".
Обговорення відбулося за участі представників НСЗУ, Центру громадського здоров’я, керівників центрів соціально небезпечних хвороб з різних областей України, представників пацієнтських та міжнародних організацій.

До вимог пакету з діагностики та лікування ВІЛ-інфекції експерти запропонували внести зміни щодо розширення переліку лабораторних досліджень:
  • проведення HBsAg, Anti HCV, біохімічний аналіз крові (креатинін, трансамінази, глюкоза), дослідження на криптококовий антиген (CrAg), ліпоарабіноманановий тест сечі на ТБ (LF-LAM) за медичними показами, обстеження ІПСШ;
  • обстеження на рак шийки матки за методикою Папаніколау та/або цитологічне дослідження;
  •  проведення ПЛР у дітей для ранньої діагностики ВІЛ-інфекції; 
  • забезпечення можливості проведення лабораторних та інструментальних досліджень безпосередньо за місцем надання послуги або за договором підряду;
  • співпраця з неурядовими організаціями та інше.
Стосовно вимог до організації надання допомоги було запропоновано обов’язково включити заклад охорони здоров’я, який планує впровадження антиретровірусної терапії на своїй базі, до відповідного наказу органу управління охорони здоров’я про розподіл курсів лікування.

”Галузевими стандартами чітко передбачено заходи щодо виявлення соціально небезпечних хвороб, і вони мають виконуватись. Із затвердженням змін у наказі МОЗ України № 585 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ», у наступному році надавати послугу та працювати, за пакетом медичних послуг «Діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ», зможуть також заклади ПМД.

Відтепер такі пацієнти зможуть отримувати препарати антиретровірусної терапії у свого сімейного лікаря й перебувати безпосередньо під його наглядом. Сімейні лікарі розширять коло фахівців, які можуть виконувати всі необхідні заходи, пов’язані з виявленням та супроводом осіб з ВІЛ. Якщо заклад первинки відповідатиме специфікаціям та умовам закупівлі за цим напрямом й законтрактується на пакет «Діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ», він зможе укласти договір з НСЗУ на надання таких послуг. Водночас експерти радять таким закладам напередодні укладання договору передусім заручитися офіційним підтвердженням департаменту охорони здоров’я про те, що він забезпечить їх препаратами АРТ відповідно до розподілу”, - зазначила голова Робочої групи за напрямом "Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини" кандидат медичних наук Світлана Дудник.

Також серед пропозицій, які надійшли від експертів, – організація та забезпечення доконтактної та постконтактної профілактики, спрямованої на запобігання інфікування ВІЛ-інфекцією, зокрема, під час виконання професійних обов’язків.

Окрім того, експерти запропонували включити послуги з тестування ВІЛ-інфекції у всі інші пакети медичних послуг. Таке тестування передбачене галузевими стандартами, однак виникає багато скарг на те, що в закладах охорони здоров’я їх не дотримуються. Тому на цьому буде акцентуватися увага та прописуватися, як обов’язкова вимога.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED