Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Перевірка держзакупівлі ліків за 2020 рік: подробиці

Перевірка держзакупівлі ліків за 2020 рік: подробиціДепутати закликають Рахункову палату провести повний аудит закупівель ліків за 2020 рік, в Парламенту є великі питання щодо організації процесу та функцій МОЗ та ДП “МЗУ”.
Про необхідність перевірки держзакупівель у сфері забезпечення ліками державних медзакладів заявив очільник Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький у своєму Facebook.
“Комітет з питань здоров’я нації вирішив звернутись до Рахункової палати України щодо перевірки проведення державних закупівель лікарських засобів за 2020 рік. До Комітету регулярно надходять сигнали про відсутність у лікарнях деяких медпрепаратів. Іноді процес погодження закупівель того чи іншого препарату дійсно займає занадто багато часу. Крім того, і в експертному середовищі, і серед представників громадських організацій є певні сумніви щодо ефективності використання бюджетних коштів”, – йдеться у повідомленні.
 
Водночас в МОЗ зазначають, що проблема з затримками закупівель ліків за кошти Держбюджету виникла давно. Наздогнати темп закупівель в нинішніх умовах дуже складно, наприклад, як запевнили в МОЗ, у 2020 році Україна все ще отримує постачі ліків за програмами, що фінансувались за кошти Держбюджету 2017, 2018 та 2019 років. Зокрема, у 2020 році наша держава отримала з запізненням ліків на 6,1 млрд грн.
 
В МОЗ додали, що формування номенклатури лікарських засобів, що будуть закуплені за державні кошти цього року почався з запізненням. Тому і закупівлі за кошти 2020 року почались пізно. На сьогодні проведено торги на 5 млрд грн коштів з бюджету 2020 року. Укладено договорів на постачання ліків на суму 4,3 млрд грн, хоча в бюджеті закладено більш ніж вдвічі більше коштів – 9,5 млрд грн.
 
За словами Радуцького, частково розв'язувати проблему своєчасного постачання ліків до медзакладів МОЗ планує шляхом ведення електронної бази медичних препаратів, яка дозволить більш оперативно та ефективно перерозподіляти медикаменти між медичними закладами.
 
Розв'язати виниклі проблеми можна тільки отримавши повноцінну картину ситуації в цій сфері. Отримавши результати аудиту від Рахункової палати, парламентарі хочуть провести роботу над помилками та з’ясувати хто ж є відповідальним за ці промахи.
“Сьогодні ми б’ємось з Мінфіном за кожну додаткову копійку на фінансування сфери охорони здоров’я у наступному році. І маємо довести, що ці кошти будуть використані максимально ефективно”, – резюмував Радуцький.
 
Голова Комітету також додав, що окрім закупівель ліків є проблеми й у сфері закупівель медичного обладнання.
“У проєкті бюджету 2021 року передбачено 1,5 млрд грн на проєкт реконструкції корпусу променевої терапії та закупівлю обладнання для Національного інституту раку. Немає жодних сумнівів у тому, що обладнання для лікування онкології Україні потрібне! Але виникає обґрунтоване запитання: чи ефективно та прозоро ми використовуємо вкрай обмежені бюджетні кошти? Можливо, замість придбання одного занадто дорогого апарату для Інституту раку (поява якого принципово нічого не змінює) було б краще закупити більшу кількість звичайного обладнання для регіонів, де його наразі взагалі немає?” – додав Радуцький.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED