Кримінальний злочин за фіктивну довідку про зроблене обстеження: подробиці
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликав українців не купувати фіктивні довідки про зроблений ПЛР-тест. Він пригрозив людям і лабораторіям, які займаються видачею таких "довідок", кримінальною відповідальністю.
Про це Степанов повідомив під час традиційного брифінгу МОЗ, відповідаючи на запитання, як діятиме відомство у разі встановлення фактів видачі окремими лабораторіями фіктивних довідок щодо негативного тесту ПЛР.
"Фіктивна довідка щодо ПЛР-тесту – це кримінальний злочин. Якщо ми дізнаємося, що якась лабораторія видає такі фіктивні довідки, то відразу будемо звертатися до правоохоронних органів. Будуть проводитися перевірки ліцензійних умов роботи цієї лабораторії", – зауважив Степанов.
У тому випадку, якщо комусь стане відома інформація про видачу таких "довідок", звертатися у МОЗ і в поліцію.
Також, Степанов окремо звернувся до українців, які розмірковують над придбанням фіктивної довідки про негативний ПЛР-тест, аби помандрувати за кордон.
“Коли ви купуєте таку довідку, ви платите за неї кошти, і мені здається, що краще все ж таки зробити тест і чітко усвідомлювати, що ви не хворієте. Окрім того, якщо ви візьмете таку довідку і поїдете за кордон, і там виявиться, що вона фіктивна, це може просто викликати у вас великі проблеми. Бо там, на відміну від нас, влада достатньо суворо ставиться до виконання законів”, – підсумував Степанов.
Нагадаємо, що для того, щоб підготуватися до здачі ПЛР-тесту, який рекомендується здавати вранці після нічного сну, необхідно:
- За 3-4 години до обстеження виключити: вживання їжі та води, застосування жувальної гумки та проведення гігієнічних мір у вигляді чищення зубів, полоскання рота та горла.
- За 6 годин до обстеження: вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки, використовувати препарати, які розсмоктуються.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Оновлення стандартів медичної допомоги при COVID-19: МОЗ
- Надання фтизіатричної допомоги за Програмою медичних гарантій у 2021 році: подробиці
- Україна отримала кошти від фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією: подробиці
- Прем'єр-міністр України пояснив критичну заповненість лікарень
- В Киеве открылся первый в Украине образовательный кабинет для пациентов с сердечно-сосудистыми заболеваниями