В НААУ розкритикували законопроект про медичні права підлітків

Згідно з науково-практичним висновком фахівців НААУ, зазначений законопроект не регулює питання оплати лікування, не містить відповідного алгоритму дій у разі надання медичної допомоги дитині у невідкладному стані та у разі виникнення конфлікту між батьками щодо доцільності медичного втручання.
Існує певна неузгодженість: за новим проектом закону підліток з 14 років повинен надати інформовану згоду на медичну допомогу, проте, у документі не зазначається, як буде відбуватися оплата послуги, якщо батьки участі в реалізації прав у сфері надання медичної допомоги не беруть. Особливо, коли мова йде про лікування в приватних медустановах.
Також у новому проекті закону про медичні права підлітків чітко не визначено:
- скільки суб'єктів повинні приймати рішення щодо надання медичної допомоги батьками або іншими законними представниками;
- механізм згоди на надання медичної допомоги, при якій діти тимчасово перебувають на вихованні інших членів сім'ї та близьких родичів;
- алгоритм дій, коли дитина перебуває у невідкладному стані та потребує допомоги та при виникненні конфлікту між батьками щодо доцільності медичного втручання.
Всі висновки Комітет НААУ направив до глав парламентських Комітетів з питань гуманітарної та інформаційної політики, з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, з питань правової політики, з питань молоді та спорту.
Автор: Наталія Холявицька
Новые статьи:
- Встановлення нових стандартів у фармацевтичної галузі: деталі проєкту
- НСЗУ призупиняє оплати 36 лікарням: деталі
- Які послуги з підтримки психічного здоров’я можна отримати у свого сімейного лікаря?
- МОЗ: розроблення плану підвищення якості кардіохірургічної допомоги в Україні
- Захист патентних прав для фармкомпаній буде відбуватися за новими правилами