Операції з трансплантації органів в Україні почали проводити частіше - МОЗ

Операція з трансплантації серця була здійснена кардіологами з Київського інституту серця, яким допомагали ковельські лікарі. Трансплантацію нирки провели лікарі з Ковеля.
Пацієнтом, якому пересадили серце, виявився чоловік з Києва у віці 59-ти років, який пережив раніше два інфаркти. Йому була показана виключно пересадка серця, без неї жити пацієнтові залишалося недовго. Він знаходився в листі очікування за програмою, що дозволяє лікувати українців за кордоном. Але на пересадку серця в Білорусію хворого так і не відправили, операцію провели на батьківщині. Донором для даного хворого став 42-річний чоловік, який помер в лікарні Ковеля. Туди його привезли після геморагічного інсульту, але врятувати йому життя не вдалося. Після смерті головного мозку родичі чоловіка дали згоду на донорство його органів.
Від цього ж донора лікарі провели трансплантацію нирки, яка дісталася 40-річному жителю Ковеля. Перед трансплантацією він протягом двох років змушений був проходити регулярні процедури гемодіалізу. Відзначається, що це вже 7-ма операція з трансплантації нирки, яку провели лікарі з Ковеля. Також в цій лікарні вже було пересаджено 2 серця.
У МОЗ відзначають позитивну тенденцію щодо розвитку трансплантації органів в Україні. Можна сказати, що крига нарешті зрушилася в даному питанні, і все більше українських пацієнтів зможуть отримувати необхідні органи на батьківщині, а не їхати за операцією за кордон.
Автор: Ольга Купріянова
Новые статьи:
- Встановлення нових стандартів у фармацевтичної галузі: деталі проєкту
- НСЗУ призупиняє оплати 36 лікарням: деталі
- Які послуги з підтримки психічного здоров’я можна отримати у свого сімейного лікаря?
- МОЗ: розроблення плану підвищення якості кардіохірургічної допомоги в Україні
- Захист патентних прав для фармкомпаній буде відбуватися за новими правилами
Также интересно посмотреть:
- Тест-системы для диагностики коронавируса уже имеются в Украине
- Національна служба здоров'я нагадала про безкоштовні медичні послуги для пацієнтів
- Непрерывное профессиональное развитие врачей: ответы на главные вопросы
- З'явився неінвазивний спосіб контролю рівня глюкози в крові
- Национальная служба здоровья напомнила о требованиях к медицинским учреждениям в рамках нового этапа реформы