Закуплені ліки проти розсіяного склерозу

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
«Препарат «Фінголімод» в минулому році було закуплено вперше. Вартість річного курсу лікування буде становити близько 32 тис. грн, але ще рік тому його вартість була близько 400 тис. грн в аптечній мережі. Такого зниження ціни вдалося досягти шляхом підвищення конкуренції завдяки тому, що оригінальний препарат втратив патентний захист, і інші виробники отримали можливість виробляти генеричні препарати», – йдеться в повідомленні.
В Україні близько 20 тис. хворих на розсіяний склероз, однак при формуванні потреби на 2019 рік регіонам була заявлена потреба тільки для 3,5 тис. пацієнтів.
Очікується, що незабаром вдасться ще більше знизити вартість лікарських засобів шляхом збільшення конкуренції між виробниками ліків, як оригінальних, так і генеричних форм.
Також вже розподілені в регіони ліки проти: хвороби Гоше, онкологічних, серцево-судинних захворювань, ліки для дітей, хворих на розлади психіки та поведінки зі спектру аутизму з шизофренією, афективними розладами, гіперкінетичними розладами, медичні вироби для оперативного лікування судинно-мозкових захворювань, медичні вироби для забезпечення розвитку донорства крові та її компонентів, мукополісахаридоз, для онкогематологічних хворих, протитуберкульозні препарати, раку молочної залози, легеневої артеріальної гіпертензії, препаратів для лікування безпліддя жінок методами допоміжних репродуктивних технологій.
Відповідні накази про розподіл ліків і медичних виробів в регіони розміщені на сайті міністерства.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік лікарських засобів і медичних виробів, які будуть закуповуватися за кошти державного бюджету 2020 року, триває збір потреби регіонів.
Автор: Наталія Холявицька
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Півсотні безкоштовних медичних послуг: що чекає українців з квітня 2020 року
- Спалах вірусної пневмонії: три пацієнта померли
- Керівник для НСЗУ: новий етап конкурсу
- В Україні родичі померлих тепер мають право передавати тіла для трансплантації
- Стартувала кампанія з вакцинації ВІЛ-позитивних дівчат в Україні для профілактики раку шийки матки