Медична реформа: електронна медична картка вже до кінця цього року

Роз’яснення планів МОЗ було представлене на відкритому засіданні підкомітету з питань контролю реалізації медичної реформи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, присвяченому темі «Робота eHealth: стан і впровадження».
Міністерство протягом року буде займатись не тільки доопрацюванням нормативно-правової бази. Паралельно проводиться робота над національною стратегією і фіксацією того, що вже зроблено. МОЗ планує визначити на кілька років вперед, як саме ця система буде розвиватися, зафіксувати це і рухатись в цьому напрямку.
Також розробляються національні стандарти, адже вони – важлива частина електронної охорони здоров’я. Зокрема, йде робота над назвами хвороб, тому що зараз поширене явище, коли різні лікарі називають одну і ту ж хворобу по-різному, і пишуть по-різному. Так не повинно бути. Назву хвороби лікарі повинні будуть вибирати зі списку назв, які вживаються в міжнародній практиці. Це важливо, коли дані пацієнта передаються від одного лікаря до іншого. Частину стандартів планується придбати за кордоном, частину – адаптувати тут.
Наявні компоненти електронної системи зараз перебувають у власності МОЗ. Спочатку вони розроблялися на базі недержавних організацій, потім були передані з нульовим роялті МОЗу. П.Ковтонюк вказує, що міністерством здійснюється розробка нових компонентів системи.
В цьому році планується впровадження нових компонентів центральної бази даних, а саме – електронного рецепта та електронної медичної карти. Для цього нам потрібно не тільки узгодити основні процеси щодо цього, але й отримати сертифікат комплексної системи захисту інформації (КСЗІ), який необхідний для роботи з медичними даними, повідомляє заступник міністра охорони здоров’я.
В пріоритеті – інтеграція з іншими державними реєстрами, особливо з демографічним реєстром.
Автор: Інна Зарицька
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- Які симптоми є передвісниками появи каменів в нирках?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
- МОЗ: основні пріоритети у профілактиці неінфекційних захворювань на 2025 рік
- Держлікслужба перевірить аптеки щодо укомплектованості фахівцями з фармацевтичною освітою
Также интересно посмотреть:
- Роды оплатит государство: могут ли с рожениц требовать деньги?
- Як вибрати медичну інформаційну систему: корисні поради від МОЗ
- Медична реформа: чи буде можливість змінити лікаря і як це зробити?
- «Индекс здоровья»: на Харьковщине довольны семейными врачами, но занимаются самолечением
- МОЗ обіцяє безоплатне житло українським лікарям