Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

МОЗ обіцяє безоплатне житло українським лікарям

Сільські лікарі будуть отримувати житло безплатноДо кінця року медичні заклади повинні підписати договори з Національною службою здоров’я України (НЗСУ), долучившись до медичної реформи, яка зараз відбувається в країні. Після цього заробітна плата лікарів медичної допомоги первинної ланки суттєво зміниться.

Працівники медичних установ безплатно отримуватимуть житло.  Понад 13 мільйонів громадян України – сільські жителі, і вони потребують підвищення рівня медичних послуг і спрощення доступу до них.

Для зведення нових приміщень для амбулаторій, житлових місць для лікарів, придбання транспорту для службового користування та забезпечення медичним обладнанням бюджет передбачив 5 мільярдів гривень, повідомляє МОЗ.

Зміни відбуваються в рамках нормативно-правового документа, розробкою та затвердженням якого займались МОЗ та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. В ньому передбачені плани довгострокового характеру, які в перспективі дадуть можливість жителям кожного населеного пункту мати медичну допомогу високої якості.

Зміни впроваджуються також в рамках Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Головна ціль якого – забезпечити людям, що живуть в селах, якісні медичні послуги в близькій доступності та мотивувати лікарів їхати надавати свої професійні послуги в села. Адже в деяких випадках люди долають десятки кілометрів, щоб дістатись до найближчої амбулаторії.

У МОЗ наголошують, що зміни в системі охорони здоров’я розроблені так, щоб навіть жителі населених пунктів, де немає амбулаторії чи лікарського кабінету, могли користуватись послугами первинки. Саме для забезпечення медичними послугами жителів таких сіл передбачено службовий транспорт для лікарів. 

Автор: Інна Зарицька
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники