Планується відкрити доступ до результатів досліджень лікарських засобів, проведених в Україні

Таким чином, законодавець ініціює відкриття вільного доступу до результатів клінічних досліджень, які вже проводились чи проводяться зараз в Україні. Робиться це для підвищення рівня довіри громадян до досліджень нових препаратів в нашій державі та заохочення пацієнтів, хворих на тяжкі недуги, брати участь у подібних дослідженнях. Інформація комерційного, конфіденційного характеру, що охороняється законом, розголошуватися не буде.
У законопроекті зазначається, що така відкритість буде сприяти більшій прозорості дослідної діяльності в Україні, боротьбі з корупцією в цій сфері та забезпеченню достовірності даних про ефективність та безпеку нових лікарських засобів.
Нагадаємо, раніше МОЗ затвердило перелік медичних закладів, у яких будуть проводиться клінічні дослідження іноземних препаратів на громадянах України. Профільне міністерство повідомляє, що отримало 97 запитів на проведення досліджень лікарських засобів в нашій державі.
Клінічні дослідження – це серія наукових дослідів за участю людей, які проводяться задля оцінки безпечності та ефективності лікарського засобу, методів лікування чи діагностики. Їх значення для розвитку медицини величезне. Адже, з одного боку, вони допомагають знаходити нові засоби боротьби з тією чи іншою хворобою, а з іншого – оплачують для пацієнтів дороге лікування та обстеження.
Дослідження препаратів мають 4 фази. З кожною наступною фазою у них приймає участь більше людей, а на останніх фазах використовуються вже зареєстровані, абсолютно безпечні препарати. Таким чином, участь у дослідженнях дає можливість людям, хворим на важкі недуги, отримати якісне та ефективне лікування безкоштовно.
Це шанс ще поборотися за власне життя та здоров’я та допомогти людству винайти нові способи боротьби з хворобою. Участь у клінічних дослідженнях є суто добровільною, а відкритий доступ до їхніх результатів допоможе побороти свій страх та дозволити лікарям робити свою справу.
Читайте також: Клинические исследования: почему не стоит бояться?
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- МОЗ: покращення доступності ліків у сільській місцевості
- МОЗ: заборона продажу 8 найменувань лікарських засобів
- МОЗ: втратили чинність понад 150 регуляторних інструментів у сфері медицини та санітарного контролю
- Очільник МОЗ: здоров’я матері та дитини є питанням національної безпеки
- Вказування відпускних цін на упаковках препаратів українськими виробники: деталі
Также интересно посмотреть:
- Почему ВОЗ приравняла бесплодных и одиноких к инвалидам
- За даними ВООЗ зараз в Україні немає поліомієліту
- Минздрав сообщает: украинцев полностью обеспечат вакцинами до конца ноября
- Можно ли родить одного и того же ребенка дважды: медики смогли помочь маме это сделать
- Зимнее время: медики рекомендуют «сердечникам» и меланхоликам быть внимательнее к своему здоровью