Які травми та хвороби найчастіше фіксують лікарі у Новорічну ніч?
Новий рік – чудове свято, на якез нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. Проте не для всіх воно лишає по собі лише приємні спогади: за статистикою лише за одну новорічну ніч люди отримують безліч травм та інших проблем зі здоров’ям. Тому для травмпунктів та лікарень зимові свята є гарячою порою.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Найбільш розповсюджені «новорічні» проблеми зі здоров’ям
- Харчові отруєння. Саме з ними найчастіше звертаються до лікаря одразу після настання Нового року. Причини цього явища наступні: після святкового застілля приготовану їжу доїдають ще декілька днів, а вона вже може й зіпсуватися; деякі страви зі святкової вечері можуть бути приготовані з неякісних продуктів.
- Панкреатити та апендицити. Під час свят багато людей елементарно переїдає та зловживає жирною їжею. Результат цього може бути невеселим – загострення хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту, апендицит тощо.
- Травми кінцівок різного ступеня тяжкості: забої, вивихи, переломи. Взимку і так достатньо лише одного необережного руху, щоб послизнутися, впасти і отримати травму. Що вже говорити про новорічну ніч, коли навколо темно, а випитий алкоголь може зіграти свій злий жарт. Якщо травма сталася, необхідно забезпечити кінцівці нерухоме положення та відправлятися до травмпункту, або ж викликати швидку допомогу.
- Травми очей. Причина цьому – пробка від шампанського, що потрапила в око. Вона може призвести до появи синця, набряку чи навіть втрати зору. Також додають роботи офтальмологам іскри від святкових салютів, бите скло.
- Опіки. Вони можуть виникнути від гірлянд, свічок, духовок, бенгальських вогнів чи петард. Достатньо дотримуватися елементарних правил безпеки, щоб уникнути подібних неприємних ситуацій на свята.
- Порізи. Подібні травми можна отримати від битого скла, уламку ялинкової іграшки, відкриття консерви.
- Блокада дихальних шляхів. У не зовсім тверезому стані людина може подавитися їжею. Іноді допоможе просто прокашлятися і випити води, але бувають випадки, коли без термінової медичної допомоги не обійтися.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове