Перевозка больных

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/templates/bluestonesv20/library/Artx/Content/Article.php:24 (ArtxContentArticleBase)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/templates/bluestonesv20/library/Artx/Content.php:68 (ArtxContentArticle)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/templates/bluestonesv20/html/com_content/article/default.php:8 (article)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/application/component/view.php:564 (include)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/application/component/view.php:192 (loadTemplate)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/components/com_content/views/article/view.html.php:194 (display)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/cache/handler/view.php:98 (display)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/application/component/controller.php:308 (get)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/components/com_content/controller.php:55 (display)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/application/component/controller.php:236 (display)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/components/com_content/content.php:35 (execute)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/application/component/helper.php:162 (require_once)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/includes/application.php:124 (renderComponent)
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/index.php:75 (dispatch)
stdClass Object
(
  [id] => 20595
  [title] => Що таке антибіотикорезистентність?
  [alias] => scho-take-antibiotikorezistentnist
  [title_alias] => 
  [introtext] => Що таке антибіотикорезистентність?Антимікробні препарати рятують життя, але можуть викликати і побічні явища, в тому числі антимікробну резистентність. Із 40-х років ХХ сторіччя антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекційних хвороб. Водночас вони змусили мікроорганізми мутувати для захисту від них, тож антимікробні препарати стають менш ефективними.

Більшість мікробів не шкідливі і навіть корисні для людини, однак деякі з них можуть сприяти розвитку хвороби. Препарати для лікування таких захворювань називають антимікробними. Найбільш відомими антимікробними препаратами є антибіотики, які вбивають або зупиняють ріст бактерій.
[fulltext] =>

Як мікроби стають стійкими (резистентними)?

 • антибіотики вбивають бактерії, що спричинили хворобу, але стійкі мікроби не помирають;
 • антибіотики знищують і корисні бактерії, які захищають організм від інфекцій;
 • стійкі бактерії захищаються, що дозволяє їм і надалі викликати захворювання;
 • мікроби здатні передавати стійкість до препаратів іншим бактеріям, а інфіковані люди стають переносниками.
Задля виживання мікроби винаходять нові захисні стратегії – «механізмами резистентності». Бактерії «записують» їх на свою ДНК і таким чином передають резистентність наступним поколінням.

         Основні стратегії захисту бактерій від антибіотиків:

 • блокування антибіотику мікробною клітиною: стійкі бактерії блокують потрапляння антибіотиків в клітину, зменшивши кількість отворів або прибравши їх взагалі;
 • позбавлення від антибіотика: резистентні бактерії використовують «насоси» в стінках для видалення антибіотиків, які потрапили в клітину;
 • знищення антибіотика: використання ферментів для руйнації структури антибіотика;
 • нівелювання ефектів антибіотика: деякі антибіотики порушують життєво важливі функції бактерій, наприклад вироблення поживних речовин. Тому мікроби розробляють нові шляхи, які дозволяють обійти ефекти препарату;
 • маскування: чимало антимікробних препаратів призначені для знищення певних частин (мішеней), тому бактерії змінюють «вигляд» таких частин, що не дозволяє антибіотику їх розпізнати.
Стійкість до антибіотиків не означає, що стійким є організм. Стійкими є лише бактерії до деяких ліків, які мали б їх знищити.

Як захистити себе і свою сім’ю?

Хвороба виникає у випадках, коли мікроби розмножуються в організмі та провокують запальну реакцію. Захворювання від стійких мікробів важко вилікувати, а інколи взагалі неможливо. Ніхто не може повністю уникнути зараження мікроорганізмами, в тому числі резистентними. Однак деякі люди мають більший ризик. Тому слід захищатися від зараження.

Знайте про свій ризик. Поспілкуйтеся з лікарем щодо вашого ризику стосовно певних інфекцій, особливо якщо ви не вакциновані або у вас ослаблена імунна система. Дезінфікуйте подряпини та рани, а також слідкувати за хронічними захворюваннями, якщо вони у вас є.  
Ставте питання і спілкуйтеся. Поговоріть із сімейним лікарем щодо питань або проблем, які у вас є.

На прийомі у лікаря запитайте:
 • Як можна попередити інфекційні хвороби?
 • Що потрібно знати про антибіотики, які Ви мені призначили?
Запитайте в лікарні:
 • Що роблять у закладі задля попередження інфекцій?
 • Які дослідження допоможуть переконатися, що я вживаю правильний антибіотик?
 • Як в лікарні боряться з антибіотикорезистентністю?
 • Чи є необхідність в інвазивному пристрої (наприклад, катетері)?
 • Перед контактом з вами попросіть медичного працівника обробити руки, якщо він цього не зробив.
Чисті руки. Регулярне миття рук – один з найкращих способів видалення мікроорганізмів та профілактики хвороб.
Відповідальне використання антимікробних препаратів.  Приймати антибіотики слід лише за призначенням лікаря з дотриманням кратності і тривалості прийому.
Пам’ятайте, що домашні тварини також можуть переносити мікроби. Після контакту з тваринами та прибирання за ними ретельно мийте руки з милом.
Вакцинація. Щороку тисячі українців хворіють на захворювання, які можна попередити вакцинами. Поговоріть із батьками та проконсультуйтесь із лікарем.
Готуйте їжу безпечно. Бактерії в їжі можуть викликати захворювання, тому дотримуйтесь правил безпеки продуктів харчування.

Правила безпеки харчових продуктів

Усі тварини мають мікроорганізми в кишечнику, як і люди. Використання антибіотиків в тваринництві призводить до «виживання» резистентних бактерій. Коли таких тварин використовують для виробництва продуктів харчування, стійкі до дії антибіотиків мікроби можуть їх забруднювати. Крім того, такі бактерії можуть проникати в оточуюче середовище і розповсюджуватися на фрукти, овочі або інші продукти, для поливу яких використовується забруднена (інфікована) вода.

Чотири кроки до безпеки харчових продуктів.
 1. Чистота – мийте руки і робочу поверхню:
 2. мікроби, які здатні викликати захворювання (передусім, харчові отруєння) можуть виживати та розмножуватися по усій кімнаті;
 3. мийте руки з милом та водою протягом 20 секунд до, під час і після приготування їжі, а також перед її вживанням;
 4. посуд, дошки для нарізання та робочу поверхню необхідно мити гарячою мильною водою;
 5. фрукти і овочі слід промивати під проточною водою.
 6. Окреме зберігання. Сире м'ясо, морепродукти і яйця можуть бути джерелом інфекції.
 7. Використовуйте окремі дошки для нарізання і тарілки;
 8. зберігайте сире м'ясо, птицю, морепродукти подалі від інших продуктів навіть у холодильнику.
 9. Термічна обробка:
 10. їжа стає безпечною, коли під час приготування температура всередині страви стає достатньо високою аби знищити мікробів (єдиний спосіб визначити чи правильно приготована їжа – використати харчовий термометр, так як її безпечність оцінити неможливо ні за кольором, ні за смаком, ні за текстурою);
 11. використовуйте харчовий термометр з метою визначення температури всередині страви, яка має бути:
63ᵒС – для цілих шматків яловичини, свинини, телятини і баранини (після приготування м'ясо повинно постояти протягом трьох хвилин перед нарізанням);
71ᵒС – для м’ясного фаршу з яловичини і свинини;
74ᵒС – для всієї домашньої птиці, включаючи курячий та індичий фарш;
74ᵒС – для страв із додаванням яєць;
63ᵒС – для шинки;
63ᵒС – для риби.

Бактерії швидко розмножуються при температурі 4,5-60ᵒС. Ніколи не залишайте продукти, що швидко псуються, довше ніж 2 години (або 1 години, якщо >32ᵒС).
 1. Охолодіть продукти:
 2. температура в холодильнику має бути меншою за 4,5ᵒС;
 3. продукти які швидко псуються зберігати поза холодильником більше двох годин заборонено (або більше однієї години при температурі повітря більше 32ᵒС);
 4. розморожувати заморожені продукти слід в холодильнику, холодній воді або в мікрохвильовій печі (заборонено розморожувати продукти при кімнатній температурі, так як мікроорганізми починають швидко розмножуватися в тих частинах продукту, які досягли кімнатної температури).
Джерело: phc.org.ua   [state] => 1 [sectionid] => 8 [mask] => 0 [catid] => 14 [created] => 2019-10-21 06:48:29 [created_by] => 241 [created_by_alias] => [modified] => 0000-00-00 00:00:00 [modified_by] => 0 [checked_out] => 0 [checked_out_time] => 0000-00-00 00:00:00 [publish_up] => 2019-10-21 06:48:29 [publish_down] => Никогда [images] => [urls] => [attribs] => show_title= link_titles= show_intro= show_section= link_section= show_category= link_category= show_vote= show_author= show_create_date= show_modify_date= show_pdf_icon= show_print_icon= show_email_icon= language= keyref= readmore= [version] => 1 [parentid] => 0 [ordering] => 5 [metakey] => [metadesc] => Антимікробні препарати рятують життя, але можуть викликати і побічні явища, в тому числі антимікробну резистентність. Із 40-х років ХХ сторіччя антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекційних хвороб. Водночас вони змусили мікроорганізми мутувати для захисту від них, тож антимікробні препарати стають менш ефективними. [access] => 0 [hits] => 1061 [metadata] => robots=index,foolow author= [author] => Наталия Миндруль [usertype] => Super Administrator [category] => Интересные факты [section] => Новости [slug] => 20595:scho-take-antibiotikorezistentnist [catslug] => 14:interesnye-fakty [groups] => Public [sec_pub] => 1 [cat_pub] => 1 [sec_access] => 0 [cat_access] => 0 [rating] => 0 [rating_count] => 0 [text] =>
/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/components/com_content/models/article.php590Що таке антибіотикорезистентність?Антимікробні препарати рятують життя, але можуть викликати і побічні явища, в тому числі антимікробну резистентність. Із 40-х років ХХ сторіччя антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекційних хвороб. Водночас вони змусили мікроорганізми мутувати для захисту від них, тож антимікробні препарати стають менш ефективними.

Більшість мікробів не шкідливі і навіть корисні для людини, однак деякі з них можуть сприяти розвитку хвороби. Препарати для лікування таких захворювань називають антимікробними. Найбільш відомими антимікробними препаратами є антибіотики, які вбивають або зупиняють ріст бактерій.

Як мікроби стають стійкими (резистентними)?

 • антибіотики вбивають бактерії, що спричинили хворобу, але стійкі мікроби не помирають;
 • антибіотики знищують і корисні бактерії, які захищають організм від інфекцій;
 • стійкі бактерії захищаються, що дозволяє їм і надалі викликати захворювання;
 • мікроби здатні передавати стійкість до препаратів іншим бактеріям, а інфіковані люди стають переносниками.
Задля виживання мікроби винаходять нові захисні стратегії – «механізмами резистентності». Бактерії «записують» їх на свою ДНК і таким чином передають резистентність наступним поколінням.

         Основні стратегії захисту бактерій від антибіотиків:

 • блокування антибіотику мікробною клітиною: стійкі бактерії блокують потрапляння антибіотиків в клітину, зменшивши кількість отворів або прибравши їх взагалі;
 • позбавлення від антибіотика: резистентні бактерії використовують «насоси» в стінках для видалення антибіотиків, які потрапили в клітину;
 • знищення антибіотика: використання ферментів для руйнації структури антибіотика;
 • нівелювання ефектів антибіотика: деякі антибіотики порушують життєво важливі функції бактерій, наприклад вироблення поживних речовин. Тому мікроби розробляють нові шляхи, які дозволяють обійти ефекти препарату;
 • маскування: чимало антимікробних препаратів призначені для знищення певних частин (мішеней), тому бактерії змінюють «вигляд» таких частин, що не дозволяє антибіотику їх розпізнати.
Стійкість до антибіотиків не означає, що стійким є організм. Стійкими є лише бактерії до деяких ліків, які мали б їх знищити.

Як захистити себе і свою сім’ю?

Хвороба виникає у випадках, коли мікроби розмножуються в організмі та провокують запальну реакцію. Захворювання від стійких мікробів важко вилікувати, а інколи взагалі неможливо. Ніхто не може повністю уникнути зараження мікроорганізмами, в тому числі резистентними. Однак деякі люди мають більший ризик. Тому слід захищатися від зараження.

Знайте про свій ризик. Поспілкуйтеся з лікарем щодо вашого ризику стосовно певних інфекцій, особливо якщо ви не вакциновані або у вас ослаблена імунна система. Дезінфікуйте подряпини та рани, а також слідкувати за хронічними захворюваннями, якщо вони у вас є.  
Ставте питання і спілкуйтеся. Поговоріть із сімейним лікарем щодо питань або проблем, які у вас є.

На прийомі у лікаря запитайте:
 • Як можна попередити інфекційні хвороби?
 • Що потрібно знати про антибіотики, які Ви мені призначили?
Запитайте в лікарні:
 • Що роблять у закладі задля попередження інфекцій?
 • Які дослідження допоможуть переконатися, що я вживаю правильний антибіотик?
 • Як в лікарні боряться з антибіотикорезистентністю?
 • Чи є необхідність в інвазивному пристрої (наприклад, катетері)?
 • Перед контактом з вами попросіть медичного працівника обробити руки, якщо він цього не зробив.
Чисті руки. Регулярне миття рук – один з найкращих способів видалення мікроорганізмів та профілактики хвороб.
Відповідальне використання антимікробних препаратів.  Приймати антибіотики слід лише за призначенням лікаря з дотриманням кратності і тривалості прийому.
Пам’ятайте, що домашні тварини також можуть переносити мікроби. Після контакту з тваринами та прибирання за ними ретельно мийте руки з милом.
Вакцинація. Щороку тисячі українців хворіють на захворювання, які можна попередити вакцинами. Поговоріть із батьками та проконсультуйтесь із лікарем.
Готуйте їжу безпечно. Бактерії в їжі можуть викликати захворювання, тому дотримуйтесь правил безпеки продуктів харчування.

Правила безпеки харчових продуктів

Усі тварини мають мікроорганізми в кишечнику, як і люди. Використання антибіотиків в тваринництві призводить до «виживання» резистентних бактерій. Коли таких тварин використовують для виробництва продуктів харчування, стійкі до дії антибіотиків мікроби можуть їх забруднювати. Крім того, такі бактерії можуть проникати в оточуюче середовище і розповсюджуватися на фрукти, овочі або інші продукти, для поливу яких використовується забруднена (інфікована) вода.

Чотири кроки до безпеки харчових продуктів.
 1. Чистота – мийте руки і робочу поверхню:
 2. мікроби, які здатні викликати захворювання (передусім, харчові отруєння) можуть виживати та розмножуватися по усій кімнаті;
 3. мийте руки з милом та водою протягом 20 секунд до, під час і після приготування їжі, а також перед її вживанням;
 4. посуд, дошки для нарізання та робочу поверхню необхідно мити гарячою мильною водою;
 5. фрукти і овочі слід промивати під проточною водою.
 6. Окреме зберігання. Сире м'ясо, морепродукти і яйця можуть бути джерелом інфекції.
 7. Використовуйте окремі дошки для нарізання і тарілки;
 8. зберігайте сире м'ясо, птицю, морепродукти подалі від інших продуктів навіть у холодильнику.
 9. Термічна обробка:
 10. їжа стає безпечною, коли під час приготування температура всередині страви стає достатньо високою аби знищити мікробів (єдиний спосіб визначити чи правильно приготована їжа – використати харчовий термометр, так як її безпечність оцінити неможливо ні за кольором, ні за смаком, ні за текстурою);
 11. використовуйте харчовий термометр з метою визначення температури всередині страви, яка має бути:
63ᵒС – для цілих шматків яловичини, свинини, телятини і баранини (після приготування м'ясо повинно постояти протягом трьох хвилин перед нарізанням);
71ᵒС – для м’ясного фаршу з яловичини і свинини;
74ᵒС – для всієї домашньої птиці, включаючи курячий та індичий фарш;
74ᵒС – для страв із додаванням яєць;
63ᵒС – для шинки;
63ᵒС – для риби.

Бактерії швидко розмножуються при температурі 4,5-60ᵒС. Ніколи не залишайте продукти, що швидко псуються, довше ніж 2 години (або 1 години, якщо >32ᵒС).
 1. Охолодіть продукти:
 2. температура в холодильнику має бути меншою за 4,5ᵒС;
 3. продукти які швидко псуються зберігати поза холодильником більше двох годин заборонено (або більше однієї години при температурі повітря більше 32ᵒС);
 4. розморожувати заморожені продукти слід в холодильнику, холодній воді або в мікрохвильовій печі (заборонено розморожувати продукти при кімнатній температурі, так як мікроорганізми починають швидко розмножуватися в тих частинах продукту, які досягли кімнатної температури).
Джерело: phc.org.ua  
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

[parameters] => JParameter Object ( [_raw] => show_noauth=1 show_title=1 link_titles=1 show_intro=1 show_section=0 link_section=0 show_category=0 link_category=0 show_author=1 show_create_date=1 show_modify_date=0 show_item_navigation=1 show_readmore=0 show_vote=1 show_icons=1 show_pdf_icon=0 show_print_icon=0 show_email_icon=0 show_hits=1 feed_summary=0 filter_groups=18 filter_type=BL filter_tags= filter_attritbutes= [_xml] => [_elements] => Array ( ) [_elementPath] => Array ( [0] => /home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/libraries/joomla/html/parameter/element ) [_defaultNameSpace] => _default [_registry] => Array ( [_default] => Array ( [data] => stdClass Object ( [show_noauth] => 1 [show_title] => 1 [link_titles] => 1 [show_intro] => 1 [show_section] => 0 [link_section] => 0 [show_category] => 0 [link_category] => 0 [show_author] => 1 [show_create_date] => 1 [show_modify_date] => 0 [show_item_navigation] => 1 [show_readmore] => 0 [show_vote] => 1 [show_icons] => 1 [show_pdf_icon] => 0 [show_print_icon] => 0 [show_email_icon] => 0 [show_hits] => 1 [feed_summary] => 0 [filter_groups] => 18 [filter_type] => BL [filter_tags] => [filter_attritbutes] => [show_description] => 1 [show_description_image] => 0 [num_leading_articles] => 0 [num_intro_articles] => 10 [num_columns] => 1 [num_links] => 0 [orderby_sec] => rdate [multi_column_order] => 0 [show_pagination] => 2 [show_pagination_results] => 1 [show_feed_link] => 1 [description] => Интересные факты в области медицины и здоровья. [keywords] => новости, здоровье, интересные факты о здоровье [page_title] => Интересные факты из медицины, новости медицины [show_page_title] => 0 [menu_image] => 11111.png [secure] => 0 [page_description] => Медицинский портал Украины Здоров-Инфо - медицинский справочник, публичный реестр медицинских учреждений, медицинские товары, новости и статьи о здоровье, здоровый образ жизни. [popup] => 0 ) ) ) [_errors] => Array ( ) ) [readmore_link] => /novosti/interesnye-fakty/20595-scho-take-antibiotikorezistentnist.html [event] => stdClass Object ( [afterDisplayTitle] => [beforeDisplayContent] => [afterDisplayContent] => ) )

Що таке антибіотикорезистентність?

/home/opequpxt/zdorov-info.com.ua/components/com_content/models/article.php590Що таке антибіотикорезистентність?Антимікробні препарати рятують життя, але можуть викликати і побічні явища, в тому числі антимікробну резистентність. Із 40-х років ХХ сторіччя антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекційних хвороб. Водночас вони змусили мікроорганізми мутувати для захисту від них, тож антимікробні препарати стають менш ефективними.

Більшість мікробів не шкідливі і навіть корисні для людини, однак деякі з них можуть сприяти розвитку хвороби. Препарати для лікування таких захворювань називають антимікробними. Найбільш відомими антимікробними препаратами є антибіотики, які вбивають або зупиняють ріст бактерій.

Як мікроби стають стійкими (резистентними)?

 • антибіотики вбивають бактерії, що спричинили хворобу, але стійкі мікроби не помирають;
 • антибіотики знищують і корисні бактерії, які захищають організм від інфекцій;
 • стійкі бактерії захищаються, що дозволяє їм і надалі викликати захворювання;
 • мікроби здатні передавати стійкість до препаратів іншим бактеріям, а інфіковані люди стають переносниками.
Задля виживання мікроби винаходять нові захисні стратегії – «механізмами резистентності». Бактерії «записують» їх на свою ДНК і таким чином передають резистентність наступним поколінням.

         Основні стратегії захисту бактерій від антибіотиків:

 • блокування антибіотику мікробною клітиною: стійкі бактерії блокують потрапляння антибіотиків в клітину, зменшивши кількість отворів або прибравши їх взагалі;
 • позбавлення від антибіотика: резистентні бактерії використовують «насоси» в стінках для видалення антибіотиків, які потрапили в клітину;
 • знищення антибіотика: використання ферментів для руйнації структури антибіотика;
 • нівелювання ефектів антибіотика: деякі антибіотики порушують життєво важливі функції бактерій, наприклад вироблення поживних речовин. Тому мікроби розробляють нові шляхи, які дозволяють обійти ефекти препарату;
 • маскування: чимало антимікробних препаратів призначені для знищення певних частин (мішеней), тому бактерії змінюють «вигляд» таких частин, що не дозволяє антибіотику їх розпізнати.
Стійкість до антибіотиків не означає, що стійким є організм. Стійкими є лише бактерії до деяких ліків, які мали б їх знищити.

Як захистити себе і свою сім’ю?

Хвороба виникає у випадках, коли мікроби розмножуються в організмі та провокують запальну реакцію. Захворювання від стійких мікробів важко вилікувати, а інколи взагалі неможливо. Ніхто не може повністю уникнути зараження мікроорганізмами, в тому числі резистентними. Однак деякі люди мають більший ризик. Тому слід захищатися від зараження.

Знайте про свій ризик. Поспілкуйтеся з лікарем щодо вашого ризику стосовно певних інфекцій, особливо якщо ви не вакциновані або у вас ослаблена імунна система. Дезінфікуйте подряпини та рани, а також слідкувати за хронічними захворюваннями, якщо вони у вас є.  
Ставте питання і спілкуйтеся. Поговоріть із сімейним лікарем щодо питань або проблем, які у вас є.

На прийомі у лікаря запитайте:
 • Як можна попередити інфекційні хвороби?
 • Що потрібно знати про антибіотики, які Ви мені призначили?
Запитайте в лікарні:
 • Що роблять у закладі задля попередження інфекцій?
 • Які дослідження допоможуть переконатися, що я вживаю правильний антибіотик?
 • Як в лікарні боряться з антибіотикорезистентністю?
 • Чи є необхідність в інвазивному пристрої (наприклад, катетері)?
 • Перед контактом з вами попросіть медичного працівника обробити руки, якщо він цього не зробив.
Чисті руки. Регулярне миття рук – один з найкращих способів видалення мікроорганізмів та профілактики хвороб.
Відповідальне використання антимікробних препаратів.  Приймати антибіотики слід лише за призначенням лікаря з дотриманням кратності і тривалості прийому.
Пам’ятайте, що домашні тварини також можуть переносити мікроби. Після контакту з тваринами та прибирання за ними ретельно мийте руки з милом.
Вакцинація. Щороку тисячі українців хворіють на захворювання, які можна попередити вакцинами. Поговоріть із батьками та проконсультуйтесь із лікарем.
Готуйте їжу безпечно. Бактерії в їжі можуть викликати захворювання, тому дотримуйтесь правил безпеки продуктів харчування.

Правила безпеки харчових продуктів

Усі тварини мають мікроорганізми в кишечнику, як і люди. Використання антибіотиків в тваринництві призводить до «виживання» резистентних бактерій. Коли таких тварин використовують для виробництва продуктів харчування, стійкі до дії антибіотиків мікроби можуть їх забруднювати. Крім того, такі бактерії можуть проникати в оточуюче середовище і розповсюджуватися на фрукти, овочі або інші продукти, для поливу яких використовується забруднена (інфікована) вода.

Чотири кроки до безпеки харчових продуктів.
 1. Чистота – мийте руки і робочу поверхню:
 2. мікроби, які здатні викликати захворювання (передусім, харчові отруєння) можуть виживати та розмножуватися по усій кімнаті;
 3. мийте руки з милом та водою протягом 20 секунд до, під час і після приготування їжі, а також перед її вживанням;
 4. посуд, дошки для нарізання та робочу поверхню необхідно мити гарячою мильною водою;
 5. фрукти і овочі слід промивати під проточною водою.
 6. Окреме зберігання. Сире м'ясо, морепродукти і яйця можуть бути джерелом інфекції.
 7. Використовуйте окремі дошки для нарізання і тарілки;
 8. зберігайте сире м'ясо, птицю, морепродукти подалі від інших продуктів навіть у холодильнику.
 9. Термічна обробка:
 10. їжа стає безпечною, коли під час приготування температура всередині страви стає достатньо високою аби знищити мікробів (єдиний спосіб визначити чи правильно приготована їжа – використати харчовий термометр, так як її безпечність оцінити неможливо ні за кольором, ні за смаком, ні за текстурою);
 11. використовуйте харчовий термометр з метою визначення температури всередині страви, яка має бути:
63ᵒС – для цілих шматків яловичини, свинини, телятини і баранини (після приготування м'ясо повинно постояти протягом трьох хвилин перед нарізанням);
71ᵒС – для м’ясного фаршу з яловичини і свинини;
74ᵒС – для всієї домашньої птиці, включаючи курячий та індичий фарш;
74ᵒС – для страв із додаванням яєць;
63ᵒС – для шинки;
63ᵒС – для риби.

Бактерії швидко розмножуються при температурі 4,5-60ᵒС. Ніколи не залишайте продукти, що швидко псуються, довше ніж 2 години (або 1 години, якщо >32ᵒС).
 1. Охолодіть продукти:
 2. температура в холодильнику має бути меншою за 4,5ᵒС;
 3. продукти які швидко псуються зберігати поза холодильником більше двох годин заборонено (або більше однієї години при температурі повітря більше 32ᵒС);
 4. розморожувати заморожені продукти слід в холодильнику, холодній воді або в мікрохвильовій печі (заборонено розморожувати продукти при кімнатній температурі, так як мікроорганізми починають швидко розмножуватися в тих частинах продукту, які досягли кімнатної температури).
Джерело: phc.org.ua  
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники