gototopgototop
Лікування важких шкіряних захворювань
Сервіс запису паціентів лечение геморроя без операций

Сканнер УЗИ PHILIPS

Що треба знати про жіночі статеві гормони?

Що треба знати про жіночі статеві гормони?Дослідження крові на жіночі статеві гормони – це один з аналізів, який ілюструє загальний стан здоров’я жінки. Які ж саме гормони досліджуються, та що вони показують?

Коли може знадобитися аналіз на статеві гормони?

Статеві гормони – це біологічно активні речовини, які відповідають за наявність у людини первинних та вторинних статевих ознак та функціонування репродуктивної системи. Також вони впливають на інші системи організму, обмін речовин та психоемоційний стан.

Необхідність у здачі крові на статеві гормони виникає, коли існує підозра на порушення їх обміну. Якщо говорити про жінок, підозри на гормональний дисбаланс з’являються у лікаря тоді, коли існують порушення менструального циклу у пацієнтки, занадто рясні чи болючі менструації. Також статеві гормони жінки аналізують у випадку хронічного невиношування вагітності, безпліддя. Гормональні порушення можна запідозрити за наступними зовнішніми ознаками:
  • нездоровий стан шкіри (вугрі, висипання, жирний блиск);
  • поганий вигляд волосся, схильність до його надмірної жирності;
  • занадто інтенсивний ріст волосся на тілі, його поява у нехарактерних для жінки місцях (наприклад, на обличчі);
  • різка зміна ваги;
  • перепади артеріального тиску;
  • набряки;
  • головний біль;
  • сильна втомлюваність;
  • розлади травлення.

Які жіночі статеві гормони досліджуються?

Головні показники гормонального фону жінки – це естрогени, прогестерон, лютеїнізуючий гормон (ЛГ), пролактин, фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), тестостреон та дегідроепіндростерон-сульфат (ДЕАС).

Естрогени – головні статеві гормони жінки. Вони виробляються яєчниками та у невеликій кількості наднирковими залозами. Ці гормони відповідальні за вторинні статеві ознаки у жінки та разом з прогестероном контролюють її репродуктивну систему.

Прогестерон так само утворюється в яєчниках та у невеликій кількості в надниркових залозах. Цей гормон є дуже важливим під час вагітності: спочатку виділяється жовтим тілом, пізніше – плацентою. Підвищення його рівня під час вагітності є нормою. Прогестерон відповідає за імплантацію ембріона в матку, попереджує відторгнення плідного яйця, запобігає викидням, якщо наявний у нормальній кількості.

ЛГ та ФСГ виробляються гіпофізом. В яєчниках ці гормони стимулюють ріст та дозрівання фолікулів, утворення жовтого тіла під час вагітності, вироблення естрогенів та прогестерону. Важливим є співвідношення даних гормонів між собою. Під час вагітності нормальним є зниження кількості ЛГ.

Пролактин теж продукується гіпофізом. Його головна функція – стимуляція росту та розвитку молочних залоз, налагодження процесу лактації у жінки, що народила дитину. Цей гормон пригнічує вироблення ФСГ і затримує овуляцію, тому вона часто не настає під час грудного вигодовування. Кількість пролактину підвищується в організмі під час вагітності та подальшої лактації. Доведено, що у жінок, які нервують, перебувають у пригніченому психологічному стані, даний гормон виробляється погано, що часто впливає на відсутність молока у новоспеченої матусі. Тому так важливо зберігати спокій після пологів.

Тестостерон та ДЕАС – це андрогени, або чоловічі статеві гормони, проте вони є в невеликій кількості і в жіночому організмі, синтезуються яєчниками та наднирковими залозами. Тестостерон відповідає за статевий потяг жінки та має певний вплив на роботу деяких систем та залоз. Якщо чоловічі статеві гормони виявлені у жінки в надмірній кількості, це ознака гормонального дисбалансу в її організмі.

Це головній статеві гормони, які досліджуються у жінок. Якщо аналіз виявляє певні відхилення від норми, пацієнтці варто звернутися до лікаря-гінеколога за консультацією та схемою лікування.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Поиск клиники
Алкофарм