Простатит. Як бореться з хворобою сучасна медицина?
Простатит – це захворювання простати (передміхурової залози). Це досить розповсюджена хвороба чоловічої сечостатевої системи. Передміхурова залоза – один з органів репродуктивної системи чоловіка, що знаходиться на початку сечівника. Її головна функція – вироблення секрету, що відповідає за життєдіяльність сперматозоїдів.
До радикальних методів відноситься хірургічне лікування простатиту. Операції застосовуються лише тоді, коли медикаментами вилікувати пацієнта неможливо. До методів хірургічного втручання при простатиті належать:
До безопераційних способів лікування простати відносять:
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Чому виникає простатит? Для якого віку характерна ця хвороба?
Причин виникнення простати є декілька, це:- інфекція;
- ослаблення імунітету;
- переохолодження;
- сидячий спосіб життя;
- нерегулярне чи перенасичене сексуальне життя;
- стрес.
Симптоми простатиту
Запідозрити хворобу можна, якщо виникають наступні симптоми:- Розлади в роботі сечового апарату: часті та болісні позиви до сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура, біль у нижній частині живота.
- Розлади статевої функції: біль під час еякуляції, слабка ерекція, передчасна еякуляція.
- Підвищення температури тіла до 39-40°С у разі гострого простатиту.
Сучасні методи лікування простатиту
Способи лікування цієї хвороби залежать від ступеня її розвитку та індивідуальних особливостей пацієнта. Медикаментозне лікування заключається в прийманні антибіотиків, нестероїдних препаратів знеболюючої дії, альфа-блокаторів. Всі препарати приймаються лише за призначенням лікаря.До радикальних методів відноситься хірургічне лікування простатиту. Операції застосовуються лише тоді, коли медикаментами вилікувати пацієнта неможливо. До методів хірургічного втручання при простатиті належать:
- Трансуретральна резекція передміхурової залози. Це видалення частини тканини простати або ж усієї залози з метою послаблення її тиску на сечовивідний канал. Проводиться методом резекції, що зменшує ризик можливих ускладнень.
- Простатектомія, або аденектомія. Це видалення простати операбельно, за допомогою звичайних хірургічних інструментів. Іноді є єдино можливим методом лікування.
До безопераційних способів лікування простати відносять:
- Термальні методи. Простата зменшується під впливом на неї високих температур.
- Ультразвук. Вплив ультразвукових хвиль на простату.
- Кріодеструкція. Видалення запаленої тканини залози за допомогою рідкого азоту.
- Лазерні методики. Підходять для лікування хронічного простатиту. Їх застосування призводить до випаровування води з тканин простати.
- Масаж простати. Може значно підсилити дієвість інших методів лікування. Під час масажу посилюється кровопостачання простати, з неї виділяється секрет, що позитивно впливає на хід лікування.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове