Гемофілія – порушення згортання крові. Чому її називають царською хворобою?

Отже, зазвичай на гемофілію хворіють чоловіки,

Симптоми гемофілії
Головний симптом гемофілії – крововиливи у суглоби, м’язи та внутрішні органи, які виникають спонтанно або внаслідок травм, навіть самих незначних. Хвороба дає про себе знати після досягнення дитиною піврічного віку або на початку другого року життя.
Дане захворювання уражує не лише суглоби, а й органи та анатомічні структури. Гематоми можуть здавлювати нерви та судини, що призводить до ішемії, паралічу. Можливий ризик розвитку шлунково-кишкових та ниркових кровотеч.
Хворий може блювати з кров’ю, у нього можуть бути чорні калові маси, кров буває і в сечі.
Чи можна боротися з гемофілією?
Щоб діагностувати гемофілію, лікарі проводять консиліум за участі неонатолога, генетика, гематолога та педіатра. Також можливі консультації й інших вузьких спеціалістів.Раніше хворі на гемофілію рідко доживали до зрілого віку, проте сьогодні недугу навчилися контролювати. В організм людини, яка страждає на гемофілію, вводять фактор згортання крові, якого йому бракує, що дає змогу попередити сильні кровотечі та їхні наслідки.
Також хворим дають такі рекомендації:
- Слід мати завжди мати при собі паспорт чи інший документ, який посвідчує особу, де вказано групу крові та наявність гемофілії.
- Гемофілія є однозначним протипоказанням до внутрішньом’язових та внутрішньошкірних й підшкірних ін’єкцій. Ліки можна вводити лише у вену чи перорально (у вигляді таблеток).
- Хворим протипоказані оперативні втручання. Якщо необхідність у операції є дуже гострою, їм вводять спеціальні антигемофільні препарати.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове