Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Пародонтит: основні симптоми інфекції ясен

Пародонтит: основні симптоми інфекції ясенПародонтит – це патологічний процес для якого є характерним розвиток інфекційного процесу в яснах. Нагадаємо, що тканина яка оточує зуб називається пародонт.
Безпосередньо пародонтит може бути спричинений бактеріями, що накопичуються на зубах та яснах. Чим довше ігнорувати порушення, тим більшого ураження зазнають зуби та кісткова тканина.

Запальний процес частіше виникає з віком. Переважно це трапляється у людей старше 30 років. Однак, це може вразити будь-кого з поганою гігієною порожнини рота.

Пародонтит проходить декілька етапів розвитку для яких є характерний свій прояв симптомів. Так початковий етап діагностується як гінгівіт, який супроводжується кровоточивістю ясен під час чищення зубів та появою нальоту на зубах.

Для раннього періодонтозу характерним буде відходження ясен від зубів з наступним формуванням так званих кишень, де дуже швидко починають розмножуватися бактерії. Це відбувається, тому що імунна система намагається боротися з інфекцією, і тканина ясен починає відступати.

Біль та хиткість зубів виникатиме при пародонтозі середньої тяжкості.

При запущеній формі захворювання сполучна тканина руйнується, а опора для зубів зникає. Тобто існує висока ймовірність втрати зубів. Також людина може відчувати сильний біль під час жування, сильний неприємний запах та присмак у роті.

Характерні ознаки

1. Неприємний запах з рота.
2. Кровоточивість ясен.
3. Розхитування зубів.
4. Відходження  та набряк ясен.
5. Поява зубного каменю.
6. Больові відчуття, особливо при жуванні.

Основні причини

Найбільш частою причиною захворювання є недотримання належної гігієни ротової порожнини. Як наслідок розпочинається процес активного розмноження патогенних збудників (бактерій) з наступним формуванням нальоту та каменю на зубах, запалення ясен. З часом прикріплення ясен до кореня зуба порушується, і між яснами та коренем може утворитися пародонтальна кишеня (щілина).

Шкідливі бактерії в цій щілині розмножуються, виділяючи токсини, які можуть пошкодити ясна, зуби та опорні кісткові структури.

До групи ризику з розвитку пародонтиту відносять осіб з наявністю в анамнезі ожиріння, цукрового діабету, гормональних порушень, а також тих, хто має шкідливі звички.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі огляду ротової порожнини. Також додатково лікар визначить глибину пародонтозних кишень у яснах за допомогою спеціального зонда. Можливе проведення рентгенографії.

Тактика лікування обиратиметься залежно від стадії ураження тканини. На початковому етапі можливо обмежитися гігієнічним очищенням зубів. 

Надалі спеціаліст надасть рекомендації стосовно правильного догляду за ротовою порожниною та виборі засобів для гігієни рота.

В занедбаних випадках та при частих рецидивах запалення можливе проведення антибактеріальної терапії. Антибіотик може бути у формі ополіскувача для рота, гелю або таблеток чи капсул для перорального застосування.

Оперативне втручання буде доцільним при відсутності результату від консервативних методів лікування. Прикладом таких маніпуляцій є очищення ясен від нальоту під загальною анестезією, проведення кісткової пластики та в крайньому разі видалення уражених зубів з наступним протезуванням.

Звісно, що аби закріпити проведену терапію важливо внести певні корективи у свій спосіб життя. Насамперед варто відмовитися від куріння.  

Пам’ятайте, що на початковому етапі, прояви пародонтиту можуть бути майже непомітними для пацієнта, однак зрозумілими для лікаря стоматолога. Тому важливо приділяти увагу стану здоров’ю своїх зубів та проходити профілактичні огляди.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм