Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Лечение алкоголизма

Отруєння наркотичними препаратами: як розпізнати симптоми

Отруєння наркотичними препаратами: як розпізнати симптомиВживання наркотичних речовин викликає вплив на рецептори нейронів при цьому порушуючи роботу нервової системия,провокуючи появу різного роду порушення.

Отруєння наркотичними препаратами– це порушення нормальної життєдіяльності організму, внаслідок впливу токсичних речовин які містяться в галюциногенах та наркотичних препаратах.

Причини

Отруєння наркотичними препаратами часто розвивається на тлі змішування декількох видів наркотиків, та при паралельному вживанні алкогольних напоїв.

Дуже часто причиною отруєння може бути збільшення дози препарату, або ж збільшення кратності приймання.

Також передозування може статися при умисних намірах з метою суїциду.

Отруєння наркотиками розвивається внаслідок приймання галюциногенів, опіатів, транквілізаторів, нейролептиків або антидепресантів.

Симптоми

При початковій стадії отруєння не характерна поява тривожних симптомів. Людина отримує бажаний результат: порушення координації з легким відчуттям ейфорії. Чим більше наростає токсичний ефект, тим сильніше погіршується стан.
  1. Передозування галюциногенами: проявляються симптоми у вигляді збудження, порушення координації в просторі та часі, жар або озноб, порушення мови. У таких випадках необхідно очистити шлунок, викликавши блювання та дати ентеросорбенти (Сорбін або активоване вугілля).
  2. Передозування нейролептиками: при отруєнні виникає тремор рук та ніг, підвищене слиновиділення, нездатність контролювати мовлення (випадіння язика з рота). Можливе різке зниження артеріального тиску, з подальшим розвитком стану коми. Хворому необхідно очистити шлунок та дати магнію сульфат, очікуючи кваліфіковану допомогу.
  3. Отруєння транквілізаторами: з'являється підвищена сонливість, оніміння всього тіла та слабкість у м'язах, з боку зору – помутніння в очах, артеріальний тиск знижується. При отруєнні транквілізаторами також необхідно викликати блювоту та дати прийняти магнію сульфат. Постраждалий повинен лежати на боці, щоб виключити удушення блювотними масами.
Необхідно пам'ятати, що перед тим як надавати допомогу потерпілому необхідно викликати швидку допомогу!

Діагностика

Визначення діагнозу ґрунтується на проведенні огляду, в ході якого при отруєнні токсичними препаратами виявляються наступні ознаки:
  • апное (тривала зупинка дихання);
  • визначення слідів від введених ін'єкцій (можливо різної давності);
  • проведення проби з налоксоном: після введення препарату поліпшується стан;
  • звужені зіниці;
  • прискорене дихання.

Лікування

Заходи з надання допомоги, будуть залежати від ознак та причини отруєння:
  • промивання шлунка;
  • дегідратаційна терапія;
  • вентиляція легень;
  • антибіотикотерапія, для зниження ризику розвитку сепсису;
  • введення налоксону (антидот при передозуванні опіоїдними препаратами);
  • олужнення організму.
Передозування наркотичними препаратами, на жаль, має високі ризики настання інвалідності, або ж летального результату.

Може виникати кілька етапів розвитку патології:
  • порушення дихання з подальшим впаданням в кому;
  • розвиток серцевої та ниркової недостатності;
  • крововилив в мозок та гострий психоз (при отруєнні стимуляторами);
  • недоумство.
Пам'ятайте, що будь-яка психоактивна речовина наркотик це або алкоголь, є отрутою для вашого організму.

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники




Алкофарм