До яких хвороб призводять порушення в роботі щитовидної залози?

Жінки на захворювання ендокринної системи хворіють набагато частіше, ніж чоловіки. Від працездатної щитовидної залози (щитовидки) залежить весь гормональний фон, тому її ураження дають серйозні ускладнення на роботу всього організму.
Хвороби щитовидної залози
Тиреоїдит, або запалення щитовидної залози. Буває гострим, підгострим та хронічним. Гостре запалення проявляється сильним болем та підвищенням температури тіла. Діагностувати його можна за допомогою УЗД. Лікують таку форму антибіотиками, іноді може знадобитися оперативне втручання, якщо діагностика була пізньою. Підгострий тиреоїдит проявляється помірним болем, відчуттям втоми, легкою лихоманкою. Хронічне запалення – це автоімунна хвороба, під час якої руйнується тканина щитовидки. Клітини залози замінюються на сполучну тканину. До ознак хронічного запалення щитовидної залози належать:- втома;
- озноб;
- зайва вага, яка з’явилася недавно;
- погана концентрація уваги;
- запаморочення;
- дзвін у вухах;
- слабкість;
- симптоми, схожі на грип;
- депресія;
- проблеми зі шкірою;
- випадіння волосся;
- біль у суглобах та м’язах;
- анемія;
- порушення менструального циклу;
- безпліддя.
Гіпотиреоз. Це порушення в роботі щитовидної залози, коли гормони виробляються в недостатній кількості. Виникає через ураження щитовидки, порушення в роботі гіпофізу та гіпоталамусу. Симптоми гіпотиреозу наступні:
- надмірна чутливість до холоду, озноб;
- постійні млявість та втома;
- погана концентрація;
- набряки на повіках;
- набір ваги, не дивлячись на нормальне харчування;
- порушення менструального циклу.
- неспокійність, дратівливість, нервозність, тремор, внутрішня напруженість;
- відсутність концентрації;
- підвищене потовиділення;
- погана реакція на тепло;
- волога шкіра;
- серцеві проблеми: серцева недостатність, нерегулярний пульс;
- втрата ваги;
- спрага;
- діарея;
- депресія;
- набряк повік, відчуття чужорідного тіла в очах, підвищене сльозовиділення.
Рак щитовидної залози. Це наявність злоякісної пухлини у залозі. Головні причини – вплив іонізуючого опромінення (погана екологія чи шкідливе виробництво) та спадкові фактори. Виявити рак можна під час діагностичних процедур, призначених лікарем-ендокринологом. Пухлини найчастіше утворюються у вузлах, тому щитовидну залозу треба постійно тримати на контролі.
Щитовидна залоза – дуже важливий орган в організмі людини. Вона продукує величезну кількість гормонів, які необхідні для підтримки життєдіяльності людини. Контроль за нею є обов’язковим, адже лише рання діагностика дозволяє ефективно боротися з серйозними хворобами, пов’язаними зі щитовидною залозою.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове