Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Холецистит: як уникнути загострення у період новорічних свят?

Холецистит: як уникнути загострення у період новорічних свят?Новорічні та різдвяні свята ­– це не лише період заслуженого відпочинку, а й час випробування для роботи нашого організму. Адже у ці декілька днів ми споживаємо багато різноманітної їжі та напоїв, зокрема й алкогольних, що не може не позначитися на здоров’ї. Саме тому зараз існує небезпека загострення хронічних хвороб, одна з яких – холецистит.

Причини загострення холециститу

Холецистит – це запалення жовчного міхура, яке найчастіше є ускладненням від жовчнокам’яної хвороби. Досить поширеним є хронічний холецистит, з періодами загострення, які провокують наступні фактори:
  1. Надмірне вживання жирної, копченої, маринованої їжі.
  2. Переїдання.
  3. Зловживання алкоголем.
  4. Стрес.
  5. Харчова алергія.
  6. Раціон, у якому відсутня клітковина та рослинні волокна.
З цього можна зробити висновок, що саме безкінечні застілля та жирні святкові страви, а також надмірне вживання алкоголю є головними причинами загострення хронічного холециститу. Тож, якщо ви знаєте про свою проблему, краще обмежити себе, інакше буде пізно.

Симптоми загострення холециститу

Якщо загострення все ж не вдалося уникнути, воно “повідомить” про себе такими симптомами:
  • біль у животі, особливо гостро виражений справа під ребрами;
  • загальна слабкість;
  • незначне підвищення температури тіла;
  • діарея;
  • гіркий присмак у роті;
  • нудота, блювання, яке може бути з домішками жовчі;
  • печія;
  • здуття живота;
  • свербіж шкіри через застої жовчі;
  • дратівливість;
  • підвищена втомлюваність.

Що робити при загостренні холециститу?

Зазвичай, якщо це не перший випадок прояву хвороби, людина знає про свою проблему і може вчасно розпізнати симптоми загострення. Якщо біль є дуже інтенсивним, а самопочуття поганим, слід негайно звернутися за медичною допомогою. Лікарі введуть знеболюючі препарати та призначать подальше медикаментозне лікування.

Величезне значення у боротьбі з холециститом має режим харчування. У стадії сильного загострення хвороби, коли є такі симптоми, як нудота і блювання, їсти взагалі не рекомендується. Потім треба переходити на дієтичні страви, не вживати смаженого, копченого, маринованого, кислого. Краще готувати їжу на пару, відварювати чи тушкувати. Їсти треба 4-5 разів на день, але невеликими порціями, ні в якому разі не переїдати. Алкоголь на період лікування необхідно повністю виключити, а в подальшому вживати його у дуже обмеженій кількості. При загостренні холециститу слід пити багато рідини, але дрібними порціями.

Якщо хвороба дуже загострилася, може знадобитися видалення жовчного міхура.

Профілактика холециститу у період свят

Отже, зважаючи на причини загострення цієї хвороби, її нападу цілком можна уникнути, якщо контролювати свої дії у святковий період. Ні в якому разі не можна переїдати, зловживати алкоголем, їсти жирні, копчені, шкідливі страви. Хронічний холецистит передбачає постійний контроль за собою та своєю харчовою поведінкою. Якщо дозволити собі “відпочити”, можна отримати у подарунок “під ялинку” сильне загострення хвороби, наслідки якого довго і дорого лікувати. Тож будьте обачними та обережними, знайте про свої проблеми та враховуйте їх під час довгоочікуваних свят.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм