Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Базаліома: ранні прояви раку шкіри

Базаліома: ранні прояви раку шкіриВесна це чудовий період аби завчасно підготуватися до спеки та дізнатися всю необхідну інформацію про те, яку небезпеку за собою несуть активні сонячні прояви. Адже тривале знаходження на сонці в першу чергу підвищує ризики розвитку раку шкіри. Наразі розберемо детальніше основні симптоми одного з його типів, а саме базаліому. 

Базальноклітинний рак шкіри або базаліома - це патологічний процес, який характеризується формуванням новоутворення злоякісного характеру.  Це тип раку шкіри починається в базальних клітинах, які в нормі вистилають епідерміс. Вони утворюють клітини шкіри, що постійно витісняють старі клітини на поверхню.
 
У більшості випадків патологічний процес зосереджується на шиї та обличчі. У дуже рідкісних випадках пухлини розвиваються на ділянках, які рідко піддаються сонячному світлу. Відзначимо, що базальноклітинний рак майже завжди розвивається повільно.

За статистичними даними більшість випадків захворювання припадає на осіб вікової категорії 50+. Саме тому базаліому ще називають хворобою старості.

Основні причини

1. Тривале знаходження під сонячними променями або ультрафіолетовим випроміненням.
2. Пошкодження (механічне) на постійній основі однієї ділянки тіла.
3. Ускладнення від рубців, інфекцій, щеплень, татуювань та опіків.
4. Хронічні запальні процеси на шкірному покриві.
5. Тривала взаємодія з канцерогенами та іншими токсичними речовинами.

Окрім того, до групи ризику з розвитку патології можна віднести осіб зі світлою та чутливою шкірою (шкіра на якій легко з’являються веснянки та опіки від сонця), рудим або світлим волоссям. Також варто бути обачними особам, які мають випадки захворювання у родині. 

Характерні ознаки

Базаліома часто виглядає як злегка прозорий горбик на шкірі, хоча вона може мати й інші форми. 
 
Для базаліоми характерним на початку буде поява утворення рожевого або тілесного кольору, що нагадує прищ. Він має кірочку, яка повторно виникає при її усуненні. Надалі навколо пухлини формуються дрібні утворення (зернистого характеру), які починають між собою зливатися. А сама пухлина в центрі руйнується. Окрім того, базаліома може викликати свербіж та больові відчуття.

При відсутності вчасного лікування ракова пухлина починає збільшувати ділянки ураження, насамперед проростаючи в навколишні тканини. 

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі огляду пацієнта з додатковим проведенням ряду діагностичних тестів. Вони включатимуть дерматоскопію, цитологічне дослідження (мазок з ерозивних ділянок) та біопсію.

Основним методом лікування базаліоми є проведення оперативного втручання, з метою видалення пухлини. Метод втручання залежатиме від стадії базаліоми. До прикладу видалення пухлини можливе за допомогою електроножа (електроексцизія), кюретажу, кріотерапії (варіант для лікування поверхневих уражень шкіри) та лазерної декструкції. А от висічення може бути рекомендовано для базальноклітинних карцином, які менш імовірно рецидивують, наприклад, які утворюються на грудях, спині, руках й ногах.

Відмітимо, що базаліома має тенденцію до рецидиву, тому важливо і надалі спостерігати за станом своєї шкіри та вживати всіх заходів, щоб захистити шкіру від ультрафіолетового випромінювання.
Пам’ятайте, що поява будь-яких нетипових змін на вашій шкірі потребує звернення до лікаря. Адже тільки досвідчений фахівець визначить чи потребують шкірні ураження лікування та на скільки вони є загрозливими.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм