Основні причини ламкості нігтів

Стан коли нігті розколюються, відшаровуються або ламаються діагностується як «оніхошизія». За статистичними даними більшість випадків зареєстровано серед жінок.
Виниклий стан може бути результатом основного стану здоров’я або інших зовнішніх факторів. Детальніше далі.
Основні причини
1. Недостатнє зволоження. Переважно викликає сухість та ламкість нігтів.
2. Надмірна вологість є причиною, навпаки, м’яких та ламких нігтів. Часто це є результатом надмірного впливу миючих засобів, побутових засобів для чищення та засобів для зняття лаку.
3. Віковий фактор, що пов’язано з тим, що вироблення кератину, білка з якого складаються нігті, сповільнюється з віком.
4. Дефіцит заліза.
5. Псоріаз.
6. Проходження хімієтерапії при лікуванні раку.
7. Гіпотиреоз (низький рівень гормонів щитоподібної залози).
8. Синдром Рейно (порушення кровообігу в кінцівках).
9. Мікротравми нігтів (наприклад, при звичці їх гризіння).
10. Контакт з хімічними засобами без рукавичок.
Ознаки
При оніхошизії нігті, як правило, тонкі, слабкі та крихкі. Їх легше зігнути, зламати, відколоти, порвати або злущити. Вони можуть бути або сухими, або м’якими, й мати «зношений» вигляд. Внаслідок цього на ріст нігтів та загоєння знадобиться більше часу.
Зазвичай ламкі нігті не потребують відвідування лікаря. Але якщо нігтьова пластина відокремлюється, а шкіра навколо нігтя стає болючою, гіперемованою та набряклою – не варто зволікати зі зверненням за медичною консультацією.
Тактика
За необхідності лікар може призначити біотинові добавки. Приймання яких перорально, може запобігти розщепленню та ламкості нігтів. Зазвичай щоб побачити результат потрібно до 6 місяців.
Додатково раціон повинен містити достатню кількість білкових продуктів та багатих на залізо (червоне м’ясо або шпинат).
Звісно, що тактика лікування буде залежати, від причини, що спровокувала ламкість нігтів. Тобто якщо зміни відбулися внаслідок віку, то неможливо усунути проблему повністю, однак можливо зменшити її ризики.
З цією метою доцільним буде зволожувати шкіру засобами які містять ланолін. Це необхідно робити після миття рук та перед сном. Також виконуючи домашні справи потрібно надягати рукавички, аби захистити шкіру від агресивних діючих засобів.
Потрібно уникати тривалого перебування при холодних температурах та сухій погоді. При перебуванні на вулицю в холодний день, обов’язково надягайте рукавички.
Безпосередньо нігті потрібно тримати короткими, щоб мінімізувати площу поверхні нігтя, де можуть поглинатися вода та хімікати. Підпилювати нігті рекомендовано щодня, щоб усунути нерівності та запобігти ламкості та розшаруванню (напилювати потрібно лише в одному напрямку).
Якщо стан нігтів не змінюється за допомогою домашніх засобів, таких як носіння рукавичок під час домашніх справ та зволоження рук й нігтів після миття, рекомендується звернутися до лікаря.
Адже ламкість нігтів може бути ознакою основного захворювання, такого як дефіцит заліза або гіпотиреоз.