Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Аппарат Дарсонваль Корона

Які основні причини появи акне у дорослому віці?

Які основні причини появи акне у дорослому віці?Зазвичай акне у нас асоціюється з періодом статевого дозрівання. Але у когось з моменту дорослішання проблема зникає, а когось турбує і надалі упродовж усього життя. Так чому так виникає та які можливі провокуючі фактори появи ненависних прищів? Далі з'ясуємо.
Акне являє собою явище, при якому спостерігається утворення вугрів та прищів запального характеру в області обличчя, спини та декольте. Тяжкість прояву акне залежатиме від кількості висипань.
 
Характер появи пізнього акне дещо відрізняється від висипань в період статевого дозрівання. Так в дорослому віці характерно:
 • локалізація висипань зосереджується переважно не у Т-зоні, а на підборідді та щоках;
 • запальні вогнища локалізуються глибше, є інтенсивнішими та болісними;
 • забиті пори важче піддаються косметологічному очищенню;
 • на шкірі залишаються більш помітні рубці та пігментовані ділянки.

Причини

Зауважимо, що акне є чутливими до статевих гормонів, відповідно найчастіше їх поява пов'язана з періодом статевого дозрівання та другою фазою менструального циклу - виникають комедони.
Супроводжувати акне може синдром полікістозних яєчників та підвищений рівень андрогенів. 

Також до провокуючих факторів належать наступні стани:
 1. Неправильне харчування.
 2. Недотримання належних правил гігієни.
 3. Стрес.
 4. Забруднене навколишнє середовище (погана екологія).
 5. Реакція на певні медикаментозні засоби.
 6. Реакція на косметичні засоби.

Прояви акне

Акне мають вигляд закритих або відкритих комедонів, вугрів (папульозні/пустульозні) або вузлових та кістозних утворень.
Так на початку комедони закритого типу проявляються у вигляді незапальних вузликових утворень білого кольору, які не виходять на поверхню шкіри. 
 
При відсутності належного лікування, як наслідок стан ускладнюється з наступним утворенням папуло-пустульозних вугрів, кістозних порожнин, флегмонозних та некротичних вугрових утворень. 

Лікування

При появі в комедонах бактерії Propionibacterium, виникає запальний процес, який тільки призводить до розповсюдження інфекції, посиленої секреції себуму, гіперкератозу та потовщення рогового шару шкіри. Відповідно лікування буде направлено на локальне або системне знищення бактерій та при необхідності відновлення шкіри.
 
Однак для початку важливо встановити причину, що викликала акне. З цією метою проводиться ряд обстежень: від дослідження шкіри, гормонального фону до обстеження ШКТ та стану нервової системи.
 
Відповідно при наявності всіх досліджень складається план лікування, який є індивідуальним для кожного пацієнта. Однак основою для лікування акне є правильний догляд, який базується на призначенні себорегулюючих компонентів, кератолітиків та протизапальних препаратів.
 
При встановленні діагнозу важливо провести диференційну діагностику та виключити вугреподібні висипання, які мають вигляд червоних нерівностей, але при цьому в них відсутній комедон - сальної залози, що являє собою джерело запалення. 

Як знизити ризики розвитку акне?

 1. Дієтичні обмеження, а саме зменшення вживання жирного, солодкого.
 2. Правильно підібрані косметичні засоби, а при нанесенні засобів проти акне доцільним буде не обмежуватися тільки ділянками ураження, а повністю наносити на всю шкіру.
 3. Не чухайте, не шкрябайте та не вичавлюйте виниклі утворення. 
Пам'ятайте, що висипання варто лікувати з лікарем, оскільки народна медицина чи експерименти  зі спиртовими засобами у більшості випадків є невдалими та можуть тільки погіршити ситуацію.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники