Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Сканнер УЗИ PHILIPS

Як часто жінці потрібно профілактично обстежувати груди?

Як часто жінці потрібно профілактично обстежувати груди?Профілактичні обстеження грудей дуже важливі, адже за умови раннього виявлення раку його можна буде успішно вилікувати. А ось рак молочної залози, який діагностували пізно, дуже важко піддається лікуванню.

Як часто жінкам слід відвідувати мамолога?

Лікар, який спеціалізується на хворобах молочних залоз, називається мамолог. Якщо у вас в місті немає такого вузького фахівця, можна звернутися до гінеколога. Негайно відправитися до лікаря потрібно, якщо ви виявили будь-які зміни в грудях. Наприклад, намацали затвердіння. Не потрібно відразу панікувати, слід просто піти на консультацію до лікаря.

Лікарі рекомендують відвідувати мамолога раз на рік з моменту настання повноліття жінки (тобто, з 18-ти років). Робити це потрібно в першій половині менструального циклу.

Які профілактичні обстеження грудей потрібно регулярно проходити?

З 18 до 40 років раз на рік потрібно робити УЗД молочних залоз. Якщо за результатами УЗД лікар щось запідозрить, він відправить пацієнтку на мамографію. Після 40-ка років рекомендується раз на рік проходити процедуру мамографії і також УЗД молочних залоз.

Чому для пацієнток різного віку потрібні різні методи діагностики?

Метод дослідження молочної залози обирають, виходячи з віку пацієнтки, не випадково. Жінці до 40 років краще робити УЗД, тому що щільність залізистої тканини у більш молодих пацієнток ускладнює проходження рентгенівського променя під час процедури мамографії. Тому результати мамографії менш інформативні у молодих пацієнток. Однак для підтвердження діагнозу раку мамограму потрібно буде пройти після УЗД, на якому і запідозрять онкологію.

Після 40 років рекомендується проходити і УЗД, і мамографію, оскільки ці два методи дослідження доповнюють один одного. Також бажаний огляд лікаря-мамолога.

Існує ще такий метод дослідження, як МРТ молочних залоз. Він рекомендований після пластичних операцій на грудях і для уточнення діагнозу під час виявлення невеликих за розміром утворень в грудях.

Що повинно стурбувати жінку?

Якщо жінка не годує дитину грудьми, і у неї болять молочні залози, намацується ущільнення, піднялася температура, потрібно терміново звернутися до лікаря. Якщо ж ці симптоми спостерігаються у годуючої мами, з візитом до лікаря також не можна відкладати, адже це може бути мастит.

Крім найстрашнішого, раку молочної залози, новоутворення може бути кістою. Існують медикаментозні і хірургічні способи лікування фіброзно-кістозної мастопатії. Це захворювання можуть супроводжувати ендокринні порушення, тому боротися з хворобою обов'язково потрібно. Крім того, іноді в кісті розвивається злоякісна пухлина. Тому мастопатію потрібно тримати під постійним контролем.

Про своє здоров'я жінка повинна дбати сама. Саме від її уважності в цьому питанні може залежати її життя. Тому не сподівайтеся ні на кого, займайтеся своїм здоров'ям і вчасно відвідуйте лікарів.

Автор: Ольга Купріянова
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм