Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Сканнер УЗИ PHILIPS

Лікування гормональних захворювань статевої сфери: чому це важливо

В організмі жінки однією з найбільш уразливих є статева система. Вона чутливо реагує на зниження імунітету і є схильною до виникнення запальних процесів. Дуже легко підривають здоров'я репродуктивної системи різні інфекції. Не менший удар по статевій сфері здатні нанести гормональні збої.

До яких жіночих хвороб призводить порушення гормонального балансу

У ситуації, коли гормональний фон зазнає несприятливих змін, можуть розвинутися такі захворювання і патологічні стани:
 • Міома матки. Тут мова йде про доброякісну пухлину, зростаючу в м'язовому шарі жіночого органу. Пухлина може бути невеликою, але в медичній практиці зустрічаються і дуже великі новоутворення, що важать не один кілограм.
 • Цервікальні поліпи. Виявлені на гінекологічному огляді, вони виглядають як червоні довгасті вирости. Причин появи поліпів багато, надлишок гормонів - одна з них.
 • Гіперплазія ендометрію. Цей медичний термін означає нездоровий стан, при якому розростання ендометрію  (це внутрішня слизова оболонка тіла матки) виходить за рамки слизової оболонки матки. Визначити патологію іноді можна по затримках менструації, після чого відбуваються рясні кровотечі. У деяких випадках явні симптоми відсутні, і про цей стан жінка випадково дізнається при проходженні УЗД.
 • Дисфункція яєчників. Такий стан характеризується порушенням нормальної роботи яєчників і відсутністю овуляції. Про дисфункції свідчать безладні менструації, а завагітніти жінці взагалі не вдається.
Крім названих, існують інші захворювання і стани, що сталися внаслідок неправильної дії гормонів. У ціх випадках може бути порушений менструальний цикл, а кровотечі найчастіше є занадто великими або підозріло мізерними. На тлі відбуваючихся хворобливих процесів нерідко спостерігається безпліддя. Справедливим є і те, що без лікування наслідком згаданих захворювань може стати рак.

Причини гормональних розладів у жінок

Порушення в цій сфері можуть відбуватися під впливом різних факторів. Ось деякі часті причини подібного явища:
                                   
 • Перенесені інфекції. До них відносяться і ті, що передаються статевим шляхом. Такі інфекційні хвороби, як гонорея, хламідіоз та інші, можуть негативно вплинути на роботу ендокринної системи. Організм може бути також ослаблений через часті ангіни, респіраторні захворювання, що може погано позначитися на виробленні гормонів.
 • Незбалансований раціон. При грамотному харчуванні в організм має надходити досить клітковини. Саме вона необхідна для синтезу потрібної кількості гормонів.
 • Стреси. Невеликі або серйозні нервові потрясіння також мають свою негативну дію. Гормональний стан при цьому часто виходить з-під контролю.
 • Шкідливі звички. Вживаючи в нерозумних дозах алкоголь, а також курячи багато цигарок, жінки навмисне наповнюють свій організм шкідливими речовинами. Це не може не мати сумних наслідків. І гормональний збій - не виняток.
 • Протизаплідні препарати. Йдеться про ті препарати, до складу яких входять гормони. До таких засобів завжди слід ставитися дуже уважно, не відхиляючись від інструкції по застосуванню.
 • Хірургічне втручання. Операції на статевих органах теж можуть призводити до порушень. Особливу небезпеку становлять аборти, які можуть обернутися абсолютним безпліддям.
 • Певні періоди життя. На деяких етапах існує особливий ризик того, що гормональний баланс може похитнутися. Це час статевого дозрівання, вагітність, клімакс і інші складні періоди.
 • Спадкова схильність. Це серйозний випадок, при якому менструальний цикл часто взагалі не може налагодитися. Щоб поліпшити ситуацію, доводиться проходити ретельне обстеження та лікувати проблему.

З чого почати, якщо є проблеми з жіночим здоров`ям

Лікування гормонального збою призначається виключно лікарем, так як він на основі симптоматичної картини і результатів аналізів визначає, рівень яких гормонів необхідно приводити в норму. Без комплексного обстеження не обійтися, спочатку необхідно зробити загальний аналіз крові та аналіз на гормони. Необхідно усунути причину, яка спровокувала гормональний збій, наприклад: вживання гормональних контрацептивів, неправильні дієти і т.п., інакше сенсу в лікуванні ніякого не буде, так як гормональний фон може бути знову порушений.

Ну і друге, це медикаментозна допомога організму для відновлення балансу гормонів і стимуляції їх вироблення. Вибрати клініку для лікування гормональних захворювань статевої сфери легко за допомогою публічного реєстру медустанов України: якщо самостійно вибрати клініку Вам складно, звертайтеся за безкоштовною допомогою до наших фахівців. 

Автор: Світлана Євсєєва
© Медичниий портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне посилання на zdorov-info.com.ua обов`язково
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм