Лікарні, які проводять хімієтерапію пацієнткам з раком молочної залози пройдуть перевірку

Моніторингова група перевірятиме забезпечення пацієнток ліками та медвиробами при наданні медичної допомоги із раком молочної залози. Підставою для моніторингу стали результати аналізу даних та звітів медзакладів. Моніторингові візити заплановані на квітень 2025 року.
Оскільки рак молочної залози є найпоширенішим захворюванням серед тих, хто отримує хімієтерапевтичне лікування, НСЗУ зосередиться на перевірці забезпечення ліками саме цих пацієнток.
НСЗУ проаналізувала дані електронної системи охорони здоров’я та інформацію, поданої надавачами у звіті про доходи й витрати (1-НС) за 2024 рік, та виявила медзаклади, які задекларували низькі видатки на ліки закупівлю медичних виробів порівняно з іншими лікарнями.
НСЗУ звернула увагу на те, скільки медичних виробів лікарні отримали як благодійність від пацієнтів. В деяких випадках ці суми майже зрівнялися з власними витратами лікарень на закупівлю. Це може означати, що пацієнти насправді платили за те, що мало бути безкоштовним.
За результатами розрахунку визначеного ризик-орієнтованого підходу НСЗУ визначила 7 надавачів медичних послуг, в яких значення показників є найнижчими:
- КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради»
- КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради»
- КНП «Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17» Харківської міської ради
- КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської Області
- КНП «Міська клінічна лікарня № 10» Одеської міської ради
- КНП «Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради
- КНП «Київська міська клінічна лікарня №18» Виконавчого Органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Враховуючи, що існують різні схеми лікування раку молочної залози, НСЗУ перевірятиме забезпечення протипухлинними лікарськими засобами, які включено до Національного переліку основних лікарських засобів, та затвердженні галузевими стандартами, а отже мають доказову базу в лікуванні (наказ Міністерства охорони здоров’я України №195 від 03.02.2025 «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Рак молочної залози»).
Крім ліків для лікування та підтримки, лікарні також повинні забезпечувати пацієнтів необхідними медичними виробами та розхідними матеріалами. Це передбачено правилами закупівлі послуг за пакетом "Хіміотерапевтичне лікування". Тому перевірка включатиме і забезпечення медичними виробами, як важливої частини лікувального процесу.
Моніторингові візити в лікарні пройдуть у квітні-травні 2025 року.
НСЗУ інформуватиме перебіг та результати позапланового моніторингу й надалі.
Также интересно посмотреть:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні