Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України

“Попри всі виклики воєнного часу Уряд продовжує інвестувати в освіту, медицину, соціальні програми та відновлення. Розуміємо важливість таких інвестицій для розвитку, стійкості та кращого майбутнього нашої країни”, - наголосив Денис Шмигаль.
Цьогоріч бюджет на медицину було збільшено на більш ніж 13,5 млрд грн, а фінансування Програми медичних гарантій зросло на 10%.
Окрему увагу Прем’єр-міністр приділив розширенню програми «Доступні ліки», яка вже охоплює понад 600 препаратів і медичних виробів. Усі аптеки країни будуть залучені до програми вже цього року. Крім того, активно розвивається ініціатива щодо запуску мобільних аптек, яка наразі діє в 15 регіонах і забезпечує доступ до ліків у віддалених селах та прифронтових громадах. Також із кінця лютого спостерігається зниження середньозваженої роздрібної вартості ліків.
Уряд також продовжує реформу медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування людини, яка передбачає цифровізацію, прозорість і відмову від застарілих бюрократичних процедур. Наразі понад 1400 експертних команд працюють у майже 300 медичних закладах, 71 тисяча лікарів використовують електронну систему, а за перші три місяці нової моделі ухвалено рішення стосовно 130 тисяч пацієнтів.
Крім того, Прем’єр-міністр наголосив на важливості технічного оснащення та відбудови лікарень. Протягом минулого року медзаклади отримали понад 100 тисяч одиниць сучасної медичної техніки, а понад тисячу обʼєктів медзакладів уже відновлено після пошкоджень, завданих російськими обстрілами.
Новые статьи:
- Іспанські фахівці запропонували нові протоколи ультразвукової діагностики: деталі
- НСЗУ: нові досягнення репродуктології у межах Програми медичних гарантій
- Яку суму сплатила НСЗУ медзакладам за Програмою медичних гарантій за I квартал 2025 року?
- Чому необхідно відкривати аптеки в структурі комунальних медзакладів? Коментарі очільника МОЗ
- Відбулася робоча зустріч Ляшка із керівниками регіональних департаментів охорони здоров’я: що обговорювалося?
Также интересно посмотреть:
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
- МОЗ: основні пріоритети у профілактиці неінфекційних захворювань на 2025 рік
- Держлікслужба перевірить аптеки щодо укомплектованості фахівцями з фармацевтичною освітою
- Запровадження Національного каталогу та реферування цін на ліки: деталі