Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?

Захворювання вивчали упродовж багатьох років. Перші дослідження цього різновиду діабету розпочалися ще в середині XX століття, однак тоді його неправильно кваліфікували як діабет першого або другого типу.
Як відомо, цукровий діабет першого типу є результатом аутоімунного руйнування клітин, що виробляють інсулін. При діабеті другого типу виникає інсулінорезистентність – нездатність організму використовувати інсулін, який він виробляє.
Натомість цукровий діабет п’ятого типу відрізняється від обох попередніх. У цьому випадку організм не виробляє достатньо інсуліну через порушення розвитку підшлункової залози, що спричинене недоїданням та виснаженням.
"Пацієнти з цим типом діабету переважно молоді та худі. Спершу вважалось, що це вказує діабет першого типу, який можна контролювати за допомогою ін’єкцій інсуліну для регулювання рівня цукру в крові.
Але інсулін не допоміг цим пацієнтам, а в деяких випадках спровокував небезпечно низьке падіння рівня цукру в крові", – розповіла професорка Мередіт Хокінс – директорка Глобального інституту діабету в Медичному коледжі Альберта Ейнштейна, яка досліджувала цей тип діабету.
Як зазначають на сайті Міжнародної діабетичної федерації, діабет п’ятого типу вражає від 20 до 25 мільйонів людей у всьому світі. Переважно йдеться про Азію та Африку.
Яким чином його лікувати, вирішуватиме робоча група, про створення якої оголосили на конгресі.
"Занадто довго цей стан залишався невизнаним, вражаючи мільйони людей і позбавляючи їх доступу до догляду. Із запуском робочої групи щодо вивчення діабету п’ятого типу ми робимо рішучі кроки, щоб виправити це. Це стосується справедливості, науки та порятунку життів", – зазначив президент Міжнародної діабетичної федерації Пітер Шварц.
Група повинна буде розробити офіційні діагностичні та терапевтичні рекомендації для діабету п’ятого типу протягом наступних двох років.
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
- МОЗ: основні пріоритети у профілактиці неінфекційних захворювань на 2025 рік