МОЗ: перевірка в лікарнях якості надання медичної допомоги пацієнтам з гострим інсультом

Моніторинг здійснюватимуть у лікарнях Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей і м. Києва, які законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за пакетом послуг «Медична допомога при гострому мозковому інсульті».
Серед іншого, перевірять, як у таких медзакладах налагоджені процеси надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою на інсульт: чи надають допомогу цілодобово; чи здійснюють КТ/МРТ; як працюють клінічні маршрути; якими є показники ефективності лікарні (кількість вилікуваних пацієнтів, кількість проведених тромболізисів і тромбоекстракцій тощо).
Крім того, моніторинг стосуватиметься і безоплатності надання послуг в інсультних відділеннях. Медзаклади, законтрактовані НСЗУ у межах програми медичних гарантій (ПМГ), повинні безплатно надавати пацієнтам ліки й медичні послуги, необхідні під час лікування. Вимагати від пацієнтів самостійно купувати медикаменти чи оплачувати медичні втручання, які мають надаватися безоплатно, є незаконним і неприпустимим.
У разі якщо з вас вимагають кошти, телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77 або Міністерства охорони здоров’я: 0 800 505 201.
У 2024 році медичну допомогу в рамках ПМГ отримали понад 110 тис. людей з інсультом. За відповідним пакетом з НСЗУ по всій країні законтрактовані 223 лікарні, у них лікарі надають послуги з високоточної діагностики та лікування судинно-мозкових та серцево-судинних патологій. Для того, щоб це стало можливим, протягом 2021-2023 рр державним коштом та коштом спільних проєктів зі Світовим банком було закуплено 49 ангіографів, які закривають потребу всієї країни щодо маршрутизації та госпіталізації для лікування інфарктів та інсультів.
Для покращення якості медичної допомоги при інсультах МОЗ посилило контроль за маршрутами пацієнтів. Тепер всі області мають подавати для затвердження до міністерства маршрути транспортування пацієнтів з інсультом та інфарктом екстреною медичною допомогою.
До того ж нещодавно НСЗУ представила покроковий план перевірки лікарень щодо наявності лікарських засобів та медичних виробів, які передбачені стандартами лікування й оплачуються за ПМГ. Моніторинг НСЗУ за виконанням договорів у частині забезпечення лікарень необхідними лікарськими засобами передбачений рішенням Ради національної безпеки й оборони України від 12 лютого 2025 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців», що введено в дію Указом Президента України №82/2025 від 12 лютого 2025 року.
Завдяки крокам МОЗ у напрямі лікування інсультів Україна суттєво наблизилася до показників, зазначених у підписаній Декларації про виконання Плану дій боротьби з інсультом до 2030 року: 15% тромболізисів та 5% механічної тромбектомії. Ці медичні процедури є критично важливими для покращення шансів на відновлення після інсульту та зменшення інвалідизації у пацієнтів. У випадках, коли тромболізис здійснюється протягом перших кількох годин, ризики інвалідизації зменшуються на 10-30%. У разі важкого інсульту, механічна тромбектомія дає до 50% шансів збереження функціональності.
Новые статьи:
- Зниження цін в аптеках на 116 препаратів: деталі
- Уряд продовжуватиме реформу МСЕК: коментарі прем’єр-міністра України
- Діабетична стопа: ранні прояви негативного впливу діабету
- МОЗ та Світовий банк обговорили реалізацію трансформації охорони здоров’я
- Хто або що є фундаментом реабілітаційної системи? Коментарі очільника МОЗ
Также интересно посмотреть:
- Припинення фінансування USAID: МОЗ в пошуках забезпечення безперервного лікування ВІЛ
- Очільник МОЗ розповів про проблеми при ідентифікації тіл загиблих
- Ляшко оголосив про перевірку лікарень в Україні
- В Україні відбувся перший розподіл в інтернатуру за допомогою електронної системи
- Робота над зниженням і стабілізацією цін на ліки триває: коментарі очільника МОЗ