В Україні відбувся перший розподіл в інтернатуру за допомогою електронної системи

Розподіл проводився на спеціальність в інтернатурі «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». За результатами рейтингового розподілу всі випускники вже на першому етапі отримали місця проходження навчання в інтернатурі, які обрали при формуванні заявок.
Положенням про інтернатуру передбачено проведення розподілу у два етапи. На першому – розглядаються заявки випускників (до п’яти від кожного) відповідно до їхньої пріоритетності та рейтингу. Вищий пріоритет у виборі місця проходження інтернатури, як і торік, мають випускники з найвищим рейтинговим балом. У разі якщо заявка випускника спрацювала (тобто йому пропонують місце у вказаному в заявці закладі вищої освіти, закладі охорони здоров’я та за бажаною спеціальністю), він отримує направлення в інтернатуру. Якщо ж жодна із заявок не спрацювала і при реєстрації випускник погодився, щоби система сформувала йому пропозиції, максимально наближені до наведених у його заявках, – проводиться другий етап рейтингового розподілу. На цьому етапі випускник отримує пропозицію щодо місця проходження інтернатури, на яку він може погодитися чи відмовитися від неї.
Розподілені випускники можуть сформувати направлення в інтернатуру у своїх особистих кабінетах та мають до 25 березня подати документи для видання наказу про зарахування в інтернатуру до закладу охорони здоров’я.
Для видання наказу про зарахування випускник надає такі документи:
• заява для зарахування на програму підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю,
• документ, що підтверджує рівень володіння державною мовою,
• направлення закладу вищої освіти на проходження програми підготовки в інтернатурі за результатами рейтингового розподілу,
• копія диплома,
• копії сертифікатів про результати складання інтегрованих тестових іспитів КРОК-2.
Випускник із направленням має до 1 квітня з’явитися до закладу охорони здоров’я для проходження практичної частини підготовки в інтернатурі, а для проходження освітньої частини – до закладу вищої освіти – до 30 квітня. Якщо інтерн до 10 квітня не з'явився до закладу охорони здоров'я та не повідомив про поважні причини відсутності, він буде відрахований з інтернатури та зможе вступити до неї в наступному році на загальних підставах відповідно до Положення про інтернатуру.
“Електронний розподіл в інтернатуру допомагає зробити процес прозорішим. Крім того, система унеможливлює втручання в процес розподілу. Вона також інтегрована з єдиним порталом вакансій у медзакладах, тому майбутні лікарі проходитимуть практичну частину там, де їхня допомога дійсно потрібна”, - розповіла Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку.
Відмічається, що система електронного розподілу до інтернатури запрацювала цьогоріч.
Новые статьи:
- Зниження цін в аптеках на 116 препаратів: деталі
- Уряд продовжуватиме реформу МСЕК: коментарі прем’єр-міністра України
- Діабетична стопа: ранні прояви негативного впливу діабету
- МОЗ та Світовий банк обговорили реалізацію трансформації охорони здоров’я
- Хто або що є фундаментом реабілітаційної системи? Коментарі очільника МОЗ
Также интересно посмотреть:
- Робота над зниженням і стабілізацією цін на ліки триває: коментарі очільника МОЗ
- Подання заяв про державну реєстрацію ліків в електронному вигляді: деталі ініціативи
- 9 видів аскорбінки в переліку топ-100 ліків, які подешевшали: Ляшко надав пояснення
- В аптеках знизилися ціни ще на 30 із 273 препаратів з додаткового переліку: коментарі очільника МОЗ
- Неформальні платежі у Вінницькому кардіоцентрі: МОЗ із правоохоронцями проводять перевірку