Закон про заборону трансплантації органів загиблих унаслідок війни: деталі

Про це йдеться у картці закону №9558 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації".
У пояснювальній записці вказано, що українське законодавство уже містить заборону вилучати органи у донорів, загиблих внаслідок проведення антитерористичної операції та під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ, але виключно у Донецькій та Луганській областях. Відтак, виникла необхідність уточнення положень щодо трансплантації органів у військових і загиблих під час воєнного стану.
"Ці зміни та уточнення сприятимуть юридичній визначеності та однозначному правозастосуванню у сфері застосування трансплантації. Чітка заборона вилучення анатомічних матеріалів у загиблих внаслідок бойових чи інших силових дій має меті запобігти можливим зловживанням, та маніпуляціям в інформаційному просторі, фейкам та ворожій пропаганді. Такі прояви інформаційно війни чинять шкоду позитивному сприйняттю добровільного донорства органів, а це своєю чергою – зможе загальмувати розвиток такого життєрятівного методу лікування як трансплантація", - наголошено у пояснювальній записці.
Також зміни передбачають створення Національного трансплантологічного комітету, який займатиметься координацією та впорядкуванням діяльності у сфері пересадки органів, тканин і клітин.
Новые статьи:
- МОЗ: оголошено тендер на будівельні роботи Охматдиту
- Аптечному бізнесу буде представлено перелік населених пунктів, які потребують мобільні аптеки – Ляшко
- МОЗ: оприлюднення проєкту наказу щодо нових санітарних вимог до аптек
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
Также интересно посмотреть:
- В Україні запроваджують реабілітаційну моно послугу: що це за нововведення?
- «Оманлива» реклама для тютюнових виробів буде забороненою: деталі
- Очільник МОЗ увійшов до складу РНБО
- З’явилася альтернатива смс-сповіщень від ЕСОЗ: куди вони надходитимуть пацієнтам?
- НСЗУ: оголошення додаткового контрактування для надавачів медичної допомоги