В Україні запроваджують реабілітаційну моно послугу: що це за нововведення?

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує новий формат реабілітаційної допомоги — реабілітаційну монопослугу. Це нововведення означає, що фахівці (фізичний терапевт, ерготерапевт чи терапевт мови та мовлення) зможуть (за потреби) надавати реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд — самостійно та у взаємодії з сімейними лікарями.
“Якісна, безоплатна та доказова реабілітація, рівномірно доступна по всій країні, де б не знаходилась людина — наш топ пріоритет. Впровадження монопослуги зробить реабілітаційну допомогу ще доступнішою для пацієнтів. Зокрема, це стосується тих, хто потребує лише одного виду терапії. Завдяки монопослузі пацієнти зможуть отримати допомогу швидше, а медичні заклади зосередяться на складніших випадках і зменшать навантаження на стаціонари. Інтеграція реабілітації на первинному рівні — це крок до забезпечення безперервного реабілітаційного процесу та підвищення якості медичних послуг у кожній громаді. МОЗ продовжує розбудовувати систему реабілітації, забезпечуючи її кваліфікованими кадрами та розвиваючи на рівні областей та громад: амбулаторна реабілітаційна допомога має стати доступною в селах, селищах та містах, як реабілітація в громадах”, - Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
Послуги надаватимуть в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає. У випадках, коли послуги з реабілітації надаватимуться на первинному рівні меддопомоги, складання індивідуального плану не буде обов’язковим за умови наявності направлення від сімейного лікаря.
Фінансування таких послуг здійснюватиметься в рамках програми медичних гарантій. Оплата за надання монопослуги передбачена в межах пакета «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Це дозволить уникнути додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.
Амбулаторна реабілітація, яка надається поруч із домом, дозволить пацієнтам не лише продовжити відновлення після виписки з лікарні, а й паралельно навчатися чи працювати.
Згідно з прийнятими змінами, Міністерство охорони здоров’я України затвердить вичерпний перелік станів здоровʼя, за яких можливе надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги за направленням сімейного лікаря.
Це рішення — важливий крок у створенні сучасної системи реабілітації, яка відповідає потребам кожного пацієнта, забезпечуючи якість, доступність та ефективність медичних послуг.
Новые статьи:
- МОЗ: оголошено тендер на будівельні роботи Охматдиту
- Аптечному бізнесу буде представлено перелік населених пунктів, які потребують мобільні аптеки – Ляшко
- МОЗ: оприлюднення проєкту наказу щодо нових санітарних вимог до аптек
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
Также интересно посмотреть:
- «Оманлива» реклама для тютюнових виробів буде забороненою: деталі
- Очільник МОЗ увійшов до складу РНБО
- З’явилася альтернатива смс-сповіщень від ЕСОЗ: куди вони надходитимуть пацієнтам?
- НСЗУ: оголошення додаткового контрактування для надавачів медичної допомоги
- НСЗУ: зарплата медперсоналу залежить від головного лікаря