Реформа МСЕК: підготовки медзакладів до переходу на нову систему оцінювання
19 грудня 2024 року відбулася онлайн-нарада керівництва Міністерства охорони здоров’я України, Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з представниками органів місцевого самоврядування.
Основна тема зустрічі – організація роботи в умовах реформування медико-соціальної експертизи (МСЕК) та підготовка закладів охорони здоров’я до впровадження оцінювання функціонування пацієнтів з 1 січня 2025 року.
Реформа спрямована на те, щоб зробити процес встановлення інвалідності зручним, прозорим і більш орієнтованим на реабілітацію та повернення людини до активного суспільного життя.
Уже сформовано 1348 експертних команд, до яких увійшли понад 4300 лікарів. Ці фахівці працюватимуть у 286 лікарнях по всій Україні. Інтерактивна карта закладів та дашборди з інформацією доступні на сайті МОЗ.
Під час наради Віктор Ляшко наголосив на важливості ролі органів місцевого самоврядування у реформуванні МСЕК. Міністр закликав сприяти розміщенню інформації про експертні команди, контактні дані та процес оцінювання на офіційних ресурсах лікарень і в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) тощо. В інституціях регіонального та місцевого рівнів має бути чітко визначений алгоритм дій для громадян.
МОЗ впроваджує електронні формати моніторингу, інформаційні плакати з QR-кодами, які дозволять громадянам залишати зворотний зв’язок. Це допоможе оперативно реагувати на скарги, виявляти порушення, включно з вимаганням хабарів.
На місцевому рівні має бути забезпечено передачу всієї наявної медико-експертної документації визначеним закладам охорони здоров’я, що стане основою для подальшої роботи.
Усі довідки, видані МСЕК до 1 січня 2025 року, залишаються чинними до завершення терміну їх дії. Це забезпечить безперервність надання прав, пільг і соціальних гарантій для осіб з інвалідністю.
Під час зустрічі також обговорили необхідність контролю зі сторони органів місцевого самоврядування за станом готовності закладів охорони здоров’я. Керівники закладів повинні надати актуальну інформацію про підготовку, сформовані команди та проблемні питання. Усі ці кроки сприятимуть злагодженій роботі системи на місцях.
МОЗ наголошує, що нова система має бути максимально зручною для громадян та ефективно виконувати свої функції. Ключ до успіху – консолідація зусиль державної влади, місцевого самоврядування, медичних закладів та громадськості.
Также интересно посмотреть:
- За новими правилами чоловіки з ІІ та ІІІ групою інвалідності мають пройти повторний огляд
- Внесення змін до законів про трансплантацію: деталі
- У наступному місяці Державні лікарні працюватимуть лише через Програму мед гарантій: деталі
- Перелік закладів з експертними командами на заміну МСЕК було визначено: деталі
- МОЗ: опубліковано вимоги ще до трьох пакетів ПМГ-2025