Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Внесення змін до законів про трансплантацію: деталі

Внесення змін до законів про трансплантацію: деталіВерховна Рада ухвалила за основу проєкт закону №9558 про внесення змін до деяких законів щодо удосконалення організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації.

Про це повідомив народний депутат з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі.

За його словами, законодавча ініціатива була підтримана 252 голосами народних депутатів.

Проєктом закону передбачається введення та закріплення статусу Національного трансплантологічного комітету. Зазначається, що запровадження такого органу дозволить упорядкувати та координувати діяльність у сфері трансплантації органів, тканин та клітин на національному рівні.

Запроваджується статус екстреності трансплантації (за медичними показаннями), як оцінка невідкладності потреби в трансплантації за сукупністю медичних показників, які встановлюються за висновком консиліуму лікарів закладу охорони здоров’я та допоможе належним чином забезпечити потребу в органах пацієнтів, які потребують трансплантації. Включення трансплантації за принципом «доміно» дозволить виконувати складні операції, що включають пересадку органа від одного пацієнта до іншого в рамках однієї процедури. Це допоможе оптимізувати розподіл органів та збільшить можливість для пацієнтів отримати необхідний орган у найкоротший строк.

Окрім того, законопроєкт дає можливість впорядкувати порядок проведення перевірок інформації про серйозні несприятливі випадки та серйозні несприятливі реакції та про підозри щодо таких випадків чи реакцій у сфері трансплантації органів, тканин та клітин, скарг або звернень закладів охорони здоров’я, що надають меддопомогу методом трансплантації, щодо присвоєння статусу екстреності трансплантації реципієнтам, визначення придатності анатомічних матеріалів для трансплантації, вилучення анатомічних матеріалів.

Забороняється вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів у померлих осіб, які належать до: 1) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 2) осіб, визнаних в установленому законом порядку недієздатними; 3) осіб, особистість яких не встановлена (невстановлені особи); 4) осіб, загиблих внаслідок застосування заходів примусу працівниками правоохоронних, силових та інших структур, які уповноважені законами чи іншими нормативно-правовими актами використовувати та застосовувати заходи примусу; 5) осіб зі складових Cил оборони та сил безпеки, які загинули при виконанні ними своїх обов’язків через ушкодження внаслідок воєнних (бойових) дій в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Окрім того, визначається, що реімбурсація лікарських засобів для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді здійснюється поза межами пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Відзначається, що з початку року станом на жовтень українські медики провели 373 органні трансплантації. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED