Посилення контролю в Україні над БАДами: коментарі очільника МОЗ
Верховна Рада України підтримала законопроєкт, що вдосконалює контроль над харчовими добавками, відомими як БАДи, у другому читанні.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що "за" проголосували 259 депутатів.
«Кожен споживач, обираючи той чи інший продукт, має розуміти, що саме він купує. Наразі ринок переповнений товарами, які можуть вводити людей в оману. Часто ефективність таких добавок не підтверджена, а їхнє маркування може бути ненадійним. Недоброчесні виробники часто стверджують, що їхні продукти мають лікувальні властивості, але це не відповідає дійсності», – зазначив Ляшко.
Прийнятий законопроєкт встановлює чіткі механізми для введення дієтичних добавок в обіг, дозволяючи МОЗ затверджувати список вітамінів, мінералів та інших активних речовин з поживними або фізіологічними ефектами, а також визначати їх максимально допустимі дози.
Документ також посилює відповідальність за виробництво і продаж харчових добавок, які не відповідають законодавчим вимогам. Передбачено унормування процедури подання повідомлень про введення в обіг харчових добавок, створення відповідного реєстру та публікацію його на офіційному сайті Держпродспоживслужби.
За словами Ляшка, після першого читання законопроєкт зазнав кількох змін, зокрема уточнено, в яких випадках реалізатори дієтичних добавок можуть отримати штраф за порушення законодавства.
Нагадаємо, БАДи, або біологічно активні добавки, – це засоби які приймають для подолання дефіциту певних речовин в організмі. Харчові добавки бувають різних форм: у вигляді таблеток, капсул, жувальних цукерок і порошків, а також напоїв і енергетичних батончиків.
Однак багато виробників не дотримуються вказаних дозувань, адже БАДи не підлягають такому ж строгому контролю, як лікарські препарати. Це може призвести до того, що на ринку з'являються неякісні або небезпечні продукти. Також не всі добавки мають достатнє наукове підтвердження ефективності. Деякі з них можуть не давати бажаних результатів або ж навіть шкодити. Саме тому перед початком приймання препаратів необхідно проконсультуватися з лікарем.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Усі аптеки у 2025 році приєднаються до програми «Доступні ліки»: деталі
- Усі аптеки у 2025 році приєднаються до програми «Доступні ліки»: деталі
- Послуги з охорони психічного здоров’я можна буде отримати у сімейних лікарів: деталі
- У 2025 році ліки стануть ще доступніші: яких пацієнтів це стосуватиметься?
- 20-22 травня 2025 року у Львові відбудеться XXIX Медичний Форум та XXIX спеціалізована виставка «ГалМЕД»