Виклик бригади екстреної допомоги за допомогою смс: коли впровадження стане доступним?
Безбар’єрність часто помилково асоціюється лише з подоланням фізичних перешкод — облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття значно ширше, впливає на кожного з нас і часто ховається в дрібницях.
Так, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство охорони здоров’я України об’єднали зусилля та запустили пілотний проєкт із неголосового виклику бригади екстреної допомоги. Це означає, що допомогу можна викликати, надіславши смс чи зробивши відеовиклик на номер 112. Під час відеовиклику працюють оператори, що володіють жестовою мовою.
Це відбувається в рамках запровадження єдиної лінії екстреної допомоги, яка по суті обʼєднує в собі всі служби (101, 102, 103, 104) — це допоможе ефективніше надавати допомогу людям. Створення та впровадження системи 112 також є одним із зобов’язань у рамках угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Мета неголосового виклику — забезпечити доступ до виклику бригади екстреної допомоги для людей із порушеннями слуху та мовлення. Окрім цього, така послуга корисна для тих, хто не говорить або погано володіє українською і тому не може в телефонній розмові швидко й чітко пояснити причину виклику.
З початку запуску в липні та до грудня 2023 року лише в місті Києві на номер 112 надійшло 46 повідомлень, 41 виклик із залученням операторів, що володіють жестовою мовою, і 20 смс-повідомлень.
МОЗ нагадує, що єдиний номер екстреної допомоги 112 буде запроваджено на території України до кінця грудня 2024 року. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ, відкриваючи комунікаційний центр Служби 112 у Львові, робота якого наразі охоплює місто Львів та Львівську область. Також сервіси Служби 112 зараз доступні для мешканців м. Києва, Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської та Чернігівської областей.
Новые статьи:
- Основні цифрові трансформації у медицині за 2024 рік
- Погодження урядом закупівлі нових ліків за договорами керованого доступу
- Коли стане доступним перший медпрепарат на основі медичного канабісу?
- Реформа МСЕК: підготовки медзакладів до переходу на нову систему оцінювання
- За новими правилами чоловіки з ІІ та ІІІ групою інвалідності мають пройти повторний огляд
Также интересно посмотреть:
- В Україні тепер для діагностики туберкульозу використовують штучний інтелект: деталі
- Закон щодо обігу медичного канабісу в Україні було підписано: деталі
- Очільник МОЗ: реабілітація в кожній кластерній лікарні має бути безоплатна, якісна та доступна
- МОЗ: доставка ліків стане можливою через «Укрпошту»
- Цифрова компетентність медичних працівників: сформовано перелік необхідних навичок