В Україні тепер для діагностики туберкульозу використовують штучний інтелект: деталі
Фтизіопульмонологічні центри працюватимуть в Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ України. Так відзначається, що надсучасне обладнання вже встановлено та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці туберкульозу.
Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легень, що дає змогу виявити ураження з імовірністю до 100%. Даний метод успішно використовується більш ніж у 40 країнах світу.
Відповідне обладнання передали до Львівської та Сумської областей у співпраці ЦГЗ з МОЗ та за підтримки Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Івано-Франківська область отримала відповідне обладнання від японського виробника в рамках тристоронньої угоди з ЦГЗ та Івано-Франківським фтизіопульмонологічним центром.
Діагностика туберкульозу важлива, оскільки за даними ВООЗ, патологія є другою за поширенням причиною смерті у світі: понад 10 мільйонів людей щороку хворіють на туберкульоз.
Наразі Україна входить до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз. Прогнозують, що повномасштабна війна може призвести до погіршення ситуації з цією патологією легень. Відтак, сучасні методи діагностики є важливими та потрібними.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Закон щодо обігу медичного канабісу в Україні було підписано: деталі
- Очільник МОЗ: реабілітація в кожній кластерній лікарні має бути безоплатна, якісна та доступна
- МОЗ: доставка ліків стане можливою через «Укрпошту»
- Цифрова компетентність медичних працівників: сформовано перелік необхідних навичок
- Як відбувається ліцензування медзакладів?