Неформальні платежі у лікарнях бути припинені: коментарі МОЗ
Міністерство охорони здоров’я України наголошує: усі українці можуть безоплатно отримати широкий спектр медичних послуг завдяки Програмі медичних гарантій (ПМГ). Однак практика неформальних платежів у медичних закладах продовжує існувати. Ця практика підкріплюється своєрідними «традиціями» та менеджментом самих закладів.
Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров зауважив, що Національна служба здоров’я України (НСЗУ) повністю покриває медичним закладам вартість лікування та реабілітації пацієнтів. «Пацієнти мають право на безоплатні ліки та перебування у стаціонарі, а лікарі та медичні сестри отримують заробітну плату шляхом раціонального розподілу коштів керівництвом закладу. Вимагати кошти у пацієнта — це злочин», — наголошує він.
Також у відомстві повідомляють, що для аналізу динаміки неформальних платежів проєктом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я» проведене дослідження. За його результатами визначено, що пацієнти повідомляють про значне зниження частоти й середніх розмірів неформальних платежів за всіма пріоритетними послугами порівняно з 2020 р.
Однак їх кількість залишається значною: кожен шостий пацієнт при пологах і кожен другий при інсульті сплачував неформально за лікарські засоби.
«Завдяки розширенню ПМГ та Національного переліку основних лікарських засобів з 2020 р. вдвічі скоротилася кількість пацієнтів, які стикалися із вказівкою придбати ліки власним коштом», — йдеться в повідомленні.
Результати проведеного дослідження свідчать, що лише 23% пацієнтів вказали на таку причину неформальних платежів, тоді як у 2020 р. — 48%. При цьому у 2023 р. лише 3% пацієнтів стикнулися з безпосередньою вимогою платежів від медичного закладу.
Новые статьи:
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
- Як оскаржити рішення експертної команди в Центрі оцінювання функціонального стану особи?
- Як діятимуть платні послуги у медзакладах? Пояснення очільника МОЗ
- МОЗ: вдосконалення протоколів лікування бойових травм
- МОЗ: в медзаклади будуть передані незавершені справи МСЕК про інвалідність
Также интересно посмотреть:
- Лікування онкології: які мед послуги може безоплатно отримати ветеран?
- Створення в Україні координаційних рад з питань громадського здоровʼя: деталі
- Особливості роботи програми реімбурсації для пацієнта
- НСЗУ: чи потрібно платити за анестезію?
- МОЗ: критерії заборони до рекламування безрецептурних ліків будуть переглянуті