МОЗ: основні вимоги до Програми медичних гарантій-2024
Міністерство охорони здоров’я України погодило вимоги до 12 пакетів Програми медичних гарантій на 2024 рік.
З погодженими специфікаціями та умовами закупівлі за напрямами медичної допомоги, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2024 році, можна ознайомитися на сайті НСЗУ в розділі “Контрактування” / ”Вимоги ПМГ 2024” або за посиланням.
Вимоги до пакетів складаються з двох частин, а саме обсягу послуг, який пацієнти можуть отримати (специфікації) та вимог до закладу - організації надання допомоги, наявності фахівців та обладнання (умов закупівлі).
Наразі Міністерство охорони здоров'я України погодило специфікації та умови закупівлі за наступними напрямами медичної допомоги, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2024 році:
1. Бронхоскопія
5. Колоноскопія
6. Мамографія
11. Цистоскопія
Вимоги до Програми медичних гарантій пройшли експертні та громадські обговорення, в яких взяли участь представники медичної спільноти, експерти з охорони здоров’я, представники громадських та пацієнтських організацій, представники міжнародних організацій. Ознайомитися з проєктами пакетів ПМГ-2024 можна за посиланням.
Нагадаємо, як і раніше, договір з Національною службою здоров'я зможуть укласти ті суб’єкти господарювання, які відповідають вимогам, умовам закупівлі та специфікаціям.
Вимоги до надавачів медичних послуг затверджені постановою КМУ «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення» від 28.03.2018 № 391.
Серед них:
- наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, інших дозвільних документів, передбачених законом;
- наявність у надавача необхідної для надання послуг з медичного обслуговування населення (медичних послуг) за договором матеріально-технічної бази, яка відповідає вимогам галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, примірних табелів матеріально-технічного оснащення, затверджених МОЗ;
- наявність умов для медичного обслуговування та вільного доступу до будівель і приміщень надавача медичних послуг осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
- реєстрація надавача як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) або як фізичної особи – підприємця;
- відповідність критеріям, установленим у порядку використання коштів відповідної бюджетної програми, на виконання якої укладаються договори про медичне обслуговування населення.
Новые статьи:
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
- Як оскаржити рішення експертної команди в Центрі оцінювання функціонального стану особи?
- Як діятимуть платні послуги у медзакладах? Пояснення очільника МОЗ
- МОЗ: вдосконалення протоколів лікування бойових травм
- МОЗ: в медзаклади будуть передані незавершені справи МСЕК про інвалідність
Также интересно посмотреть:
- Де і як можна отримати безоплатну психологічну та психіатричну допомогу?
- Як дізнатися, чи є в аптеці ліки за програмою “Доступні ліки”?
- За яких умов лікарняний можна відкрити дистанційно?
- Очільник МОЗ розповів про проєкти відновлення медичних закладів: деталі
- Вагітні можуть обирати самостійно час декретної відпустки: деталі