Де і як можна отримати безоплатну психологічну та психіатричну допомогу?

Тому МОЗ нагадує, що якщо Ви відчуваєте, що потребуєте психологічної підтримки, але не знаєте, який саме спеціаліст вам потрібен і чи потрібен взагалі, – зверніться до свого сімейного лікаря. Він зможе, за вашою згодою, провести діагностику та у разі потреби скерує до профільного спеціаліста. Але, нагадуємо, звернутися до психіатра чи психотерапевта можна також напряму, без направлення сімейного лікаря.
Варто зазначити, що кожен третій лікар «первинки» вже пройшов підготовку з ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP*.
Про те, які саме послуги з підтримки ментального здоров’я можна отримати у сімейного лікаря, читайте за посиланням: http://surl.li/nbgss
Також понад 700 медзакладів первинної меддопомоги в Україні надають послуги за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
Загалом нині понад 11 000 лікарів в Україні у майже 4 000 місць надання медпослуг надають послуги пацієнтам за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога».
Знайти медзаклад і потрібного фахівця (психолога, психотерапевта, психіатра, дитячого лікаря та ін.) можна на дашборді НСЗУ (https://cutt.ly/xwu337x2). Карта складається з однієї сторінки, на якій розміщено актуальну інформацію про надавачів медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» з деталізацією за видами допомоги. Сторінка постійно оновлюється, тож пацієнти завжди мають повну й актуальну інформацію (дату останнього оновлення даних на дашборді зазначено у лівому нижньому куті дашборду).
У таблиці під картою наведено інформацію про громаду, адресу, контакти (телефон) місця надання послуг, а також назву пакету послуг, на надання яких у надавача є договір з НСЗУ.
На сторінці також графічно представлено дані про розподіл надавачів за видами допомоги та розподіл лікарів за посадами.
Щоб швидше й ефективніше отримати інформацію про надавачів медпослуг, можна використовувати фільтри за категоріями:
- область;
- громада;
- населений пункт;
- надавач допомоги;
- вид допомоги;
- посада лікаря.
Для отримання деталізованої інформації можна також обирати заклад (заклади) безпосередньо на карті або таблиці, а також відповідний показник на діаграмах.
Детальніше про те, як скористатися дашбордом, читайте за посиланням: http://surl.li/nbfop
* mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із ментального здоров’я кадрів (наприклад, сімейних лікарів) до надання допомоги людям із психічними розладами.
Новые статьи:
- Особливості встановлення статусу інвалідності при онкологічних захворюваннях
- «Правило Болар» в Україні: деталі законопроекту про зниження цін на ліки
- Як працює е-направлення на медичну послугу?
- Етапи зберігання біологічного матеріалу українських військових відтепер автоматизований: деталі
- 20-22 травня 2025 року у Львові відбудеться XXIX Медичний Форум та XXIX спеціалізована виставка «ГалМЕД».
Также интересно посмотреть:
- Як дізнатися, чи є в аптеці ліки за програмою “Доступні ліки”?
- За яких умов лікарняний можна відкрити дистанційно?
- Очільник МОЗ розповів про проєкти відновлення медичних закладів: деталі
- Вагітні можуть обирати самостійно час декретної відпустки: деталі
- В Україні зареєстровано перший випадок нового варіанту коронавірусу: які симптоми?