Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Очільник МОЗ розповів про боротьбу з підробленими COVID-сертифікатами

Очільник МОЗ розповів про боротьбу з підробленими COVID-сертифікатамиФальшиві сертифікати вакцинації показали проблеми, які існують в системі охорони здоров'я зокрема. Водночас за створення підробки покарали не тільки безпосередніх учасників.
 
Про це в ефірі однієї авторської програми розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він зауважив, що ситуація з підробленими сертифікатами вакцинації показала й проблеми, які є поза межами системи охорони здоров'я – "довідки" робили шахраї, які навіть не були частиною медичної системи.
 
"По всіх лікарнях, де є кримінальні провадження (відзнач. щодо підроблених сертифікатів), Міністерство охорони здоров'я робить подання на відсторонення на період розслідування як лікаря, так і головного лікаря", – повідомив Віктор Ляшко.
 
У Міністерстві намагаються боротися саме зі системністю відповідного правопорушення.
 
“Може лікар допустити помилку, зацікавитись легкими грошима і продати цю довідку. Але якщо у лікарні це було системно і головний лікар чи його заступники про це знали, то не може він обіймати посаду головного лікаря”, – сказав глава МОЗ.
 
Віктор Ляшко зазначив, що з проблемою фальшивих COVID-сертифікатів вдається боротися спільними зусиллями:
  • Національної поліції;
  • Служби безпеки України;
  • кібербезпеки;
  • Міністерства охорони здоров'я;
  • Міністерства цифрової трансформації.
"Зараз може з'являтись багато повідомлень, що "продам", але купити (відзнач. підроблений сертифікат) не так просто. До всіх, хто продає, рано чи пізно – а думаю, що рано – і до них дійде, нестимуть кримінальну відповідальність", – сказав глава МОЗ.
 
Робота з оцифруванням усіх документів також робить великий крок у подолання проблеми підроблених документів, додав Віктор Ляшко.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники