МОЗ: впровадження пілотних проєктів із фармакологічного страхування
В Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві запускаються пілотні проєкти із фармакологічного страхування. Відповідний меморандум для їхнього впровадження підписали у Міністерстві охорони здоров’я України 7 грудня.
«За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.
Пілотний проєкт з фармакологічного страхування, це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет шляхом добровільного медичного страхування.
Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко
Так у медичних закладах міст, що беруть участь у пілотних проєктах, лікарі уже мають доступ до системи фармакологічного страхування. Для того, щоб взяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.
Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.
Проєкт є контрольованим, рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни. Умови проєкту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.
Наразі формується робоча група для відпрацювання питань та рішень, які можуть виникнути в процесі реалізації проєкту.
Новые статьи:
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Очільник МОЗ розповів про пріоритети на 2022 рік
- Територіальне обмеження інтернет-торгівлі ліками: чому МОЗ виступає проти цього?
- Очільник МОЗ розповів про кількість вакцинованого населення: деталі
- МОЗ: поява нових шахрайських схем з виплатами за вакцинацію
- Скільки коштів закладено на охорону здоров’я у бюджеті України на 2022 рік?