Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Законопроєкт про "доброго самаритянина": що він означає та чому Ляшко закликає до його обговорення?

Законопроєкт про "доброго самаритянина": що він означає та чому Ляшко закликає до його обговорення?Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко закликає народних депутатів обговорити законопроєкт про "доброго самаритянина".
 
Про це він сказав під час робочої наради, присвяченої актуальним питанням організації надання екстреної медичної допомоги, яка проходить на базі Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
 
Ляшко зазначив, що необхідно винести цей законопроєкт на громадське обговорення. Він не уточнював деталі законопроєкту. Але раніше МОЗ уже ініціювало розгляд законопроєкту, який передбачає скасування кримінальної відповідальності за надання першої медичної допомоги, яка може завдати шкоди пацієнту, оскільки зараз багато українців бояться допомагати постраждалим, аби не нашкодити їм ще більше і не нести за це кримінальну відповідальність, тому пацієнти помирають ще до приїзду швидкої допомоги. За кордоном такі закони стосуються і передозування від наркотиків, коли люди, які зазвичай разом приймають наркотики, боячись відповідальності, не повідомляють медикам про цю ситуацію.
 
Також Ляшко наголосив на необхідності парламенту підтримати ряд законопроєктів, які, зокрема стосуються посилення відповідальності громадян за перешкоджання в роботі працівника екстреної медичної допомоги – створення перешкод, погрози або заподіяння шкоди здоров’ю та життю працівників. За його словами, треба врегулювати питання також щодо супроводу правоохоронними органами на потенційно небезпечні виклики медиків.
 
Ляшко наголосив на необхідності ухвалення змін до законодавства щодо оренди комунального майна для центрів екстреної медичної допомоги, оскільки їм інколи для отримання цього майна по завершенню терміну оренди доводиться проходити "круги пекла".

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм