В Україні зареєстровано інноваційний препарат проти туберкульозу
Україна розширює можливості для лікування людей з туберкульозом, який має широку лікарську стійкість. Це стало можливим завдяки реєстрації Міністерством охорони здоров'я України інноваційного лікарського засобу – Претоманід. Медпрепарат є допомогою тим пацієнтам, які мали низькі шанси на одужання саме через недієвість вже наявних препаратів проти важких форм туберкульозу.
Застосування нового препарату показано в інноваційному режимі BPаL в умовах операційних досліджень, коли замість 4-5 сильнодіючих ліків застосовується три препарати й з більш коротким терміном приймання.
«Впровадження нового протитуберкульозного препарату Претоманід в Україні ставить на крок ближче до найціннішого — збереження життя близько 1300 людей зі стійкими формами туберкульозу, а також можливості ефективно лікувати не менше 90% людей з туберкульозом відповідно до рекомендованого цільового показника ВООЗ. Це буде вагомим вкладом задля зниження рівня поширеності та смертності від лікарсько-стійкого туберкульозу», – коментує Яна Терлеєва, завідувач відділу управління та протидії ТБ Центру громадського здоров’я.
Україна є 5-ю країною у світі, яка надала дозвіл на використання Претоманіду регулюючими органами, що ще раз підтверджує глобальну прихильність країни до впровадження сучасних підходів лікування лікарсько-стійкого туберкульозу.
Відмітимо, що ДП «Медзакупівлі України» закупило цей препарат на початку вересня 2021 року.
Новые статьи:
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Посилення епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами
- МОЗ: впровадження пілотних проєктів із фармакологічного страхування
- Очільник МОЗ розповів про пріоритети на 2022 рік
- Територіальне обмеження інтернет-торгівлі ліками: чому МОЗ виступає проти цього?
- Очільник МОЗ розповів про кількість вакцинованого населення: деталі